انواروب: از این به بعد کارمندان پلیس و امنیت در نزد مساجد شهر دوشنبه ایستاده و هر نابالغی را که برای ادای نماز تراویح می‌آید ثبت نام و والدینش را جریمه می‌کنند. به نقل از آزادگان، امام خطیب مسجد جامع قرمیشقار پایتخت می‌گوید: از این به بعد کارمندان پلیس و امنیت در […]

 

 

 

انواروب: از این به بعد کارمندان پلیس و امنیت در نزد مساجد شهر دوشنبه ایستاده و هر نابالغی را که برای ادای نماز تراویح می‌آید ثبت نام و والدینش را جریمه می‌کنند.

به نقل از آزادگان، امام خطیب مسجد جامع قرمیشقار پایتخت می‌گوید: از این به بعد کارمندان پلیس و امنیت در نزد مساجد شهر دوشنبه ایستاده و هر نابالغی را که برای ادای نماز تراویح می‌آید ثبت نام و والدینش را جریمه می‌کنند.

امام خطیب مسجد قرمیشقار روز 2 ژوئن در پایان موعظه قبل از نماز جمعه از نمازگزاران دعوت کرد که قانون مسؤولیت پدر و مادر در تربیت فرزند را رعایت نموده و فرزندان نابالغ خود را از آمدن به مساجد منع کنند.
او گفت: ورود نابالغان به مسجد برای ادای نماز خلاف قانون مذکور است و گذشته از این، بعضا نابالغان قاعده و قوانین حضور در مسجد را رعایت نمی کنند.

وی دعوت کرد که مسلمانان باید به فرزندان نابالغ خود بفهمانند که تا به سن تکلیف رسیدن نماز خود را در منزل بخوانند.
امام خطیب افزود: امروز ناظر منطقه ای به مسجد آمده و بار دیگر تاکید نموده است که به والدین یاد آوری شود تا از آمدن فرزندانشان جلو گیری نمایند.

او گفت از امروز کارمندان پلیس و امنیت در نزد درب های ورودی تمامی مساجد ایستاده و نابالغانی را که به مسجد می آیند ثبت نام و والدین آنها را جریمه می کنند.
وی در آخر از حاضرین دعوت کرد حرف‌هایش را درست درک نمایند و در راستای رعایت قانون مسؤولیت‌شناس باشند و آن‌ها را هم در خجالت قرار ندهند.
منبع: واستوک نیوز