انواروب: صدها هزار شهروند پاکستانی برای شرکت در جشن صدسالگی حزب «جمعیت علمای اسلام» در حومه‌ی شهر پیشاور پاکستان گردهم آمده‌اند.           این گردهمایی سه‌روزه، جمعه 18 فروردین با حضور هزاران شرکت‌کننده‌ی داخلی و خارجی آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «سنی‌آنلاین» به نقل از منابع خبری پاکستان، جمعیت علمای اسلام […]

 انواروب: صدها هزار شهروند پاکستانی برای شرکت در جشن صدسالگی حزب «جمعیت علمای اسلام» در حومه‌ی شهر پیشاور پاکستان گردهم آمده‌اند.

 

 

 

 

 

این گردهمایی سه‌روزه، جمعه 18 فروردین با حضور هزاران شرکت‌کننده‌ی داخلی و خارجی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «سنی‌آنلاین» به نقل از منابع خبری پاکستان، جمعیت علمای اسلام به رهبری مولانا فضل‌الرحمن جشن صدسالگی خود را با شرکت شخصیت‌های برجسته‌ای از داخل و خارج پاکستان شروع کرده است.

در مراسم افتتاحیه، وزیر امور مذهبی عربستان سعودی و امام حرم مکی، شیخ صالح بن ابراهیم و ده‌ها شخصیت برجسته‌ی علمی از کشورهای مختلف ازجمله هندوستان، بنگلادش، نپال، امارات، عربستان، قطر، ایران و آفریقای جنوبی حضور داشتند.

یک هیئت بلندپایه از علمای اهل‌ سنت ایران ازجمله مولانا عبدالغنی بدری،‌ مولانا محمدعثمان خاشی و مولانا عبدالصمد اجباری نیز در این گردهمایی شرکت دارند.
طبق آماری که تیم رسانه‌ای جمعیت علمای اسلام منتشر کرده، در روز نخست گردهمایی دو و نیم میلیون نفر در جلسه شرکت داشته‌اند.

آصف‌علی زرداری، رئیس‌جمهور پیشین پاکستان و رهبر حزب مردم این کشور امروز در این مراسم شرکت خواهد کرد. قرار است نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان نیز در این گردهمایی شرکت کند.
حزب «جمعیت علمای اسلام» باسابقه‌ترین و بزرگ‌ترین حزب اسلام‌گرای میانه‌رو در شبه قاره هند شناخته می‌شود که شاخه‌هایی از آن در کشورهای مختلف این شبه قاره فعالیت می‌کنند.