کلیپ سخنان توهین آمیز کارشناس شبکه جهانی ولایت (که از قم پخش می‌شود)، علیه یکی از بزرگترین علمای اهل سنت ایران، چنان تکان دهنده و وقیحانه است که به سختی می‌توان باور کرد، چنین صدای وحدت شکنی از حلقوم روحانی‌ای در جمهوری اسلامی و از تریبون رسانه‌ای، در کشور عزیزمان، ایران بلند شود. چیزی که […]

کلیپ سخنان توهین آمیز کارشناس شبکه جهانی ولایت (که از قم پخش می‌شود)، علیه یکی از بزرگترین علمای اهل سنت ایران، چنان تکان دهنده و وقیحانه است که به سختی می‌توان باور کرد، چنین صدای وحدت شکنی از حلقوم روحانی‌ای در جمهوری اسلامی و از تریبون رسانه‌ای، در کشور عزیزمان، ایران بلند شود.

چیزی که بر شگفتی انسان می‌افزاید این جمله‌ی سایت شبکه مذکور در معرفی آن است: «اين شبكه(ولایت) تلاش مي نمايد با ايجاد وحدت و همدلي هر چه بيشتر بين مسلمانان با محوريت اهل بيت (عليهم السلام) به دور از هر گونه تفرقه و اهانت به باورها و اعتقادات ديگر فرق اسلامي و همچنين ديگر اديان الهي فعاليت هاي خود را انجام دهد.» آیا واقعا راه (ايجاد وحدت و همدلي هر چه بيشتر بين مسلمانان) و (دوری از هر گونه تفرقه و اهانت به باورها و اعتقادات ديگر فرق اسلامي) این است؟!
مگر اینان به جایگاه والا و محبوبیت علمای اهل سنت (خصوصا مولانا عبدالحمید) در بین اقشار مختلف اهل سنت واقف نیستند؟!
مگر این‌ها، آن همه رهنمون روشن مقام معظم رهبری در باره «پرهیز از هر گونه توهین و افترا به بزرگان و مقدسات اهل سنت» را نشنیده‌اند؟
آیا با وجود چنین (به ظاهر) دوستانِ نادانی، برای درهم شکستن صفوف اتحادمان نیاز به دشمن هم هست؟!
حداقل انتظار جامعه‌ی اهل سنت از مسئولین محترم و مقامات قضایی، برخورد شدید با چنین هتاکانی است تا دیگر کسی به خود جرأت ندهد چنین بی‌شرمانه و وقیحانه به دلسوزان جامعه ـ آنان که خیرخواهی‌شان برای شیعه و سنی و نظام جمهوری اسلام، بر کسی پوشیده نیست ـ زبان درازی و بی ادبی کند.

حسین سلیمان پور