انوار وب:  متن دعوت به همه پرسی تعیین اعیاد اسلامی و هندی به عنوان تعطیلات رسمی در انگلستان تاکنون توسط 116 هزار نفر امضا شده است. به گزارش پایگاه العربی الجدید، متن همه پرسی مذکور  به درخواست یکی از شهروندان «جان تیمس» بر روی پایگاه رسمی دولت انگلستان منتشر شد.«دفتر کسب و کار، مهارت و […]

انوار وب:  متن دعوت به همه پرسی تعیین اعیاد اسلامی و هندی به عنوان تعطیلات رسمی در انگلستان تاکنون توسط 116 هزار نفر امضا شده است.

به گزارش پایگاه العربی الجدید، متن همه پرسی مذکور  به درخواست یکی از شهروندان «جان تیمس» بر روی پایگاه رسمی دولت انگلستان منتشر شد.
«دفتر کسب و کار، مهارت و نوآوری» به عنوان مرکز مسوول برگزاری همه پرسی تصریح کرد مساله تعیین اعیاد اسلامی به عنوان تعطیل رسمی برای مسلمانان، بسیار عادلانه است.

حد نصاب لازم برای مطرح کردن مساله تعطیلات رسمی در پارلمان انگلستان داشتن 100 هزار امضاست. قوانین برگزاری همه پرسی برای یک موضوع خاص به این شکل است که  هر کدام از شهروندان حق دارد متن همه پرسی را به رشته تحریر در آورد و پس از طی مراحلی  برای  مدتی که بیش از یک سال نباشد بر روی پایگاه رسمی دولت درج می شود و همگان می توانند آن را امضا کنند اما بعد از به دست آوردن حداقل  100 هزار امضا در این مدت برای مورد بررسی قرار گرفتن به پارلمان فرستاده می شود.

روزنامه دیلی میل تا قبل از این نوشته بود که بر حسب آخرین آمارها یک کودک  از بین هر 10 کودک زیر 4 سال در بریتانیا، مسلمان است که این مساله ضرورت به کارگیری تدابیری ویژه در مورد برگزاری آموزه ها و عبادت های دینی آنان در آینده را افزایش می دهد، علاوه بر آن تعداد پای بندان و برگزارکنندگان آموزه های دینی اسلامی نسبت به مسیحیان در آینده نزدیک،  افزایش خواهد یافت.

به نوشته دیلی میل، طبق آمارهای رسمی سال 2011 حدود 3.5 میلیون کودک در بریتانیا زندگی می کنند که 320 هزار کودک از آنان مسلمان هستند و تعداد کل مسلمانان در همان سال در کل بریتانیا حدود 4.8 درصد معادل 2.7 میلیون نفر اعلام شد.
منبع: اخبار جهان اسلام