انوار وب: به گزارش منابع آگاه نیروهای شبه نظامی مسیحی در آفریقای مرکزی با حمایت نیروهای حافظ صلح! به صورت گسترده ای مسلمانان و اماکن مذهبی را مورد هدف قرار داده اند. به گزارش منابع آگاه نیروهای شبه نظامی مسیحی در آفریقای مرکزی با حمایت نیروهای حافظ صلح! به صورت گسترده ای مسلمانان و اماکن مذهبی […]

انوار وب: به گزارش منابع آگاه نیروهای شبه نظامی مسیحی در آفریقای مرکزی با حمایت نیروهای حافظ صلح! به صورت گسترده ای مسلمانان و اماکن مذهبی را مورد هدف قرار داده اند.
 به گزارش منابع آگاه نیروهای شبه نظامی مسیحی در آفریقای مرکزی با حمایت نیروهای حافظ صلح! به صورت گسترده ای مسلمانان و اماکن مذهبی را مورد هدف قرار داده اند.
سازمان بین ‌المللی مدافع حقوق بشر در گزارش خود می ‌گوید: از آغاز سال جدید میلادی در غرب آفریقای مرکزی که پرجمعیت‌ترین بخش از کشور است، مسلمانان هدف «پاکسازی قومی» قرار گرفته ‌اند.

عفو بین ‌الملل می ‌گوید تنها در یک روز (۱۸ ژانویه) در اثر حمله افراطیون مسیحی ۱۰۰ شهروند مسلمان کشته شده‌ اند. در میان کشته ‌شدگان زنان و سال‌خوردگان نیز بوده‌ اند.
گزارشات از آفریقای مرکزی حاکی از آن است که طی چند روز گذشته صدها تن از مسلمانان این کشور در حمله شبه نظامیان مسیحی کشته شده و ده ها هزاران تن نیز به کشورهای همجوار گریخته اند.
فعلان تصاویری را از حمله مسیحیان به مسلمانان و مساجد و همچنین آتش زدن قرآن کریم توسط آنان منتشر نموده اند.
منبع: اخبار جهان اسلام