انوار وب: جنبش حماس اعلام کرد که با استقرار نیروهای بین المللی در اراضی فلسطین مخالف است و با آنها همچون اشغالگران تعامل خواهد کرد.سامی ابوزهری سخنگوی رسمی جنبش حماس اعلام کرد: با هر نیروی بین المللی که در چارچوب توافق میان اشغالگران اسرائیلی و تشکیلات خودگردان فلسطین به اراضی فلسطین بیاید همچون نیروهای اشغالگر […]

انوار وب: جنبش حماس اعلام کرد که با استقرار نیروهای بین المللی در اراضی فلسطین مخالف است و با آنها همچون اشغالگران تعامل خواهد کرد.
سامی ابوزهری سخنگوی رسمی جنبش حماس اعلام کرد: با هر نیروی بین المللی که در چارچوب توافق میان اشغالگران اسرائیلی و تشکیلات خودگردان فلسطین به اراضی فلسطین بیاید همچون نیروهای اشغالگر تعامل خواهیم کرد.

وی در جریان راهپیمایی شب گذشته مردم نوارغزه مخالفت خود را با مذاکرات سازش و طرح جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در این باره اعلام کرد. سخنگوی جنبش حماس در ادامه گفت: حماس هرگز اجازه نخواهد داد توافقنامه ای امضا شود که به حقوق و آرمان های ملت فلسطین آسیب برساند.
ابوزهری در ادامه از ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست که به مذاکرات بیهوده سازش با رژیم صهیونیستی پایان دهد.
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا طرحی را برای سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین ارائه کرده است که حق بازگشت آوارگان فلسطینی را نادیده می گیرد و بر به رسمیت شناختن یهودی بودن رژیم اسرائیل تاکید دارد. همچنین پیشنهاداتی مطرح شده است که نیروهای بین المللی یا آمریکایی در اراضی کرانه باختری مستقر شوند تا امنیت رژیم صهیونیستی تامین شود.
منبع: شفقنا