انواروب: رییس کمیسیون امور خارجی پارلمان ترکیه به نمایندگی از نخست وزیر این کشور حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را شرم آور خواند.   به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری جیحان ترکیه، ولکان بزکر رئیس کمیسیون امور خارجی پارلمان ترکیه در پاسخ به نامه سناتورهای کنگره آمریکا به نخست وزیر ترکیه، حمایت آمریکا از […]

انواروب: رییس کمیسیون امور خارجی پارلمان ترکیه به نمایندگی از نخست وزیر این کشور حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را شرم آور خواند.

 

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری جیحان ترکیه، ولکان بزکر رئیس کمیسیون امور خارجی پارلمان ترکیه در پاسخ به نامه سناتورهای کنگره آمریکا به نخست وزیر ترکیه، حمایت آمریکا از تروریسم دولتی را شرم آور خواند.

ولکان بزکر با تهیه نامه ای آن را به نمایندگی از رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به سناتورهای کنگره آمریکا ارسال کرد. در این نامه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه آمده است، کشورهایی که خود را رهبران آزادی و تمدن در جهان معرفی می کنند به ویژه آمریکا چرا در قبال کشتار و اقدامات غیر انسانی در غزه سکوت کرده اند و حتی به بهانه عباراتی مثل حق دفاع از خود اسراییل را تشویق به ادامه جنایت کردند.

گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته با ارسال نامه ای به نخست وزیر ترکیه انتقادات وی از رژیم اسراییل را موجب تخریب روابط آمریکا و ترکیه دانسته بودند.