انا لله و و انا الیه راجعونحاج عبدالحکیم رجبعلی زاده از خیّرین منطقه تایباد و یکی از بانیان حوزه علمیه انورالعلوم خیرآباد صبح امروز (چهارشنبه18 اسفند) در بیمارستان امداد مشهد دار فانی را وداع گفت. مرحوم حاج عبدالحکیم رجبعلی زاده  از مردم خیر و دیندار منطقه تایباد بود.ایشان در سال 1318 در روستای ریزه بخش […]

انا لله و و انا الیه راجعون
حاج عبدالحکیم رجبعلی زاده از خیّرین منطقه تایباد و یکی از بانیان حوزه علمیه انورالعلوم خیرآباد صبح امروز (چهارشنبه18 اسفند) در بیمارستان امداد مشهد دار فانی را وداع گفت.

مرحوم حاج عبدالحکیم رجبعلی زاده  از مردم خیر و دیندار منطقه تایباد بود.ایشان در سال 1318 در روستای ریزه بخش میان ولایت ـ تایباد دیده به جهان گشود و تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خویش فرا گرفت.
آشنایی مرحوم حاج عبدالحکیم و برادر بزرگترشان مرحوم حاج عبدالغفور رجبعلی زاده، با عالم فرزانه جناب مولانا غلام احمد علی بایی باعث شد تا ـ با توجه به وسعت مالی ای که خداوند به این دو برادر عنایت کرده بود ـ سنگ بنای حوزه علمیه انورالعلوم تحت سرپرستی مولانا غلام احمد در روستای خیرآباد ـ تایباد  نهاده شود. حوزه ای که هم اینک به فضل خداوند یکی از حوزه های بزرگ دینی اهل سنت در منطقه است.
مرحوم به اتفاق خانواده بخش عظیمی از هزینه حوزه علمیه  را تامین می کردند.
از دیگر خدمات ارزشمند ایشان، بنای مسجد جامع خیرآباد است که به همراه مرحوم حاج عبدالغفور این یادگار زیبا را از خود به جا گذاشتند. ایشان در انفاق به فقرا و مستمندان و کمک در امور خیریه و عام المنفعه از قبیل ساخت مسجد، مدرسه ، خانه بهداشت و… ید طولایی داشت.
مرحوم حاج عبدالحکیم علاوه بر صفت زیبای سخاوت و بخشش، متصف به صفات حسنه زیادی بود که از بارزترین شان میتوان به اعتقاد و ایمان راسخ به خداوند، محبت به رسول الله صلی الله علیه و سلم، عبادت، سحرخیزی و تهجد گذاری، دلسوزی، شجاعت و حقگویی، دعا و نیایش و اکرام و اعزاز اهل دین و علما و … اشاره کرد.
ایشان بعد از سپری کردن یک سال بیماری و چهار ماه بستری در صبحدم روز چهارشنبه 18/12/89 در بیمارستان امداد مشهد چشم از جهان فانی فرو بست.
پایگاه اطلاع‌رسانی انواروب درگذشت این مرحوم را به عموم دوستداران خصوصا خانواده محترم و فامیل رجبعلی زاده تسلیت می‌گوید.
لازم به یادآوریست نماز جنازه آن بزرگوار فردا پنجشنبه 19/12/89 راس ساعت 10 صبح در مصلای روستای خیرآباد برگزار می گردد.
ربنا اغفر لنا و لاخواننا الذین سبقونا بالایمان و لا تجعل فی قلوبنا غلاً للذین آمنوا ربنا انک رئوف رحیم.
روحش شاد