در پایان محاکمه‌ای که نزدیک به یک سال به طول انجامید، حسنی مبارک، دیکتاتور مخلوع مصر، روز شنبه، ۱۳ خردادماه، در دادگاه به جرم کشتار معترضان به حکومت او در سال ۱۳۸۹ به حبس ابد محکوم شد.با این حال گزارش‌ها از قاهره، پایتخت مصر، از تبرئه پسران حسنی مبارک، جمال و علا، در همین دادگاه […]

در پایان محاکمه‌ای که نزدیک به یک سال به طول انجامید، حسنی مبارک، دیکتاتور مخلوع مصر، روز شنبه، ۱۳ خردادماه، در دادگاه به جرم کشتار معترضان به حکومت او در سال ۱۳۸۹ به حبس ابد محکوم شد.
با این حال گزارش‌ها از قاهره، پایتخت مصر، از تبرئه پسران حسنی مبارک، جمال و علا، در همین دادگاه حکایت دارد، حکمی که بر اساس گزارش‌های مستقیم تلویزیونی برای دقایقی دادگاه را به آشوب کشاند.
با این حال تلویزیون خبری سی‌ان‌ان گزارش می‌دهد که هفته گذشته علیه جمال و علا مبارک در دادگاهی دیگر به اتهاماتی دیگر از جمله اتهامات مالی اعلام جرم شده است. 
حسنی مبارک، ۸۴ ساله، در مردادماه سال گذشته، ۱۳۹۰، در ارتباط با کارنامه سی‌ساله خود در مقام ریاست جمهوری مصر و به اتهام قتل و فساد در این کشور برای اولین بار به دادگاه رفت.
در دادگاه روز شنبه در قاهره همچنین دو تن از مقامات عالی‌رتبه در دولت حسنی مبارک حکم خود را دریافت کردند.
حبیب‌العدلی، وزیر کشور سابق و از نزدیکان به حسنی مبارک، همچون رئیس خود در دادگاه به حبس ابد محکوم شد.
اما عالی‌ترین مقام امنیتی در حکومت دیکتاتوری مبارک نیز همچون فرزندان او از اتهام خود که صدور دستور قتل معترضان در خیابان‌های مصر بود تبرئه شد. 
مبارک روز ۲۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ در پی قیام مردم مصر و اعتراض آنان به حکومت سی‌ساله او از قدرت کناره‌گیری کرد.
او نخستین دیکتاتور جهان عرب است که در دادگاه محکوم می‌شود.