انوار وب: شیخ “تیسیر تمیمی” قاضی القضات فلسطین گفت:حملات صهیونیستها درسالجاری میلادی به مسجدالاقصی در بالاترین سطح از سال 1967 است.
بگزارش خبرگزاری قدس بنقل از قدس نت، شیخ تمیمی در بیانیه ای اعلام کرد که سال 2013 میلادی بدترین سال از حیث انجام طرحای خطرناک یهودی سازی در بیت المقدس و مسجدالاقصی توسط شهرک نشینان و نیروهای امنیتی اسراییل بوده است.
وی خاطر نشان کرد:امسال شاهد افزایش بی سابقه ساخت وسازها و حملات و تجاوزات شهرک نشینان و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی بودیم.
تمیمی افزود:شمار زیادی از اعضای پارلمان و وزرای کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حملات علیه مسجد الاقصی شرکت کردند. التمیمی در ادامه گفت: تل آویو با حمایت از این افراد، برای آندسته از افرادی که در حمله به مسجد الاقصی شرکت می کنند، نیروهای محافظ پلیس می گذارد.
قاضی القضات فلسطین تصریح کرد:اینگونه حملات با هدف تقسیم مسجد الاقصی و ایجاد یک معبد جدید در اطراف این مکان مقدس صورت می گیرد و صهیونیستها می خواهند مسجد الاقصی را همچون حرم ابراهیمی که بین مسلمانان و یهودیان تقسیم شده است،بکنند.و رژیم صهیونیستی دراین زمینه نیز پیشنهاداتی به پارلمان اسرائیل برای مشروعیت بخشی به حملات و تجاوزات خود به مسجد الاقصی ارائه کرده است.
شهر قدس در چند سال گذشته شاهد تغییرات ریشه ای زیادی بوده است که از سال 1967 تاچند سال پیش شاهدچنین تغییراتی نبود.مقامات فلسطینی هشدار داده اند که اگراینگونه سیاستها متوقف نگردد شهر قدس وضعیت خطرناکی پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.