انواروب: چند فروند راکت به پایگاه هوایی بگرام، بزرگ‌ترین پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی در افغانستان که در نزدیکی کابل، پایتخت این کشور قرار دارد اصابت کرده است.طبق گزارش‌ها این حادثه در ساعات پایانی روز شنبه (۱۳ مهر) در ولایت “پروان” روی داد و گروه حزب اسلامی از وفاداران به گلبدین حکمتیار بلافاصله مسئولیت آن را […]

انواروب: چند فروند راکت به پایگاه هوایی بگرام، بزرگ‌ترین پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی در افغانستان که در نزدیکی کابل، پایتخت این کشور قرار دارد اصابت کرده است.
طبق گزارش‌ها این حادثه در ساعات پایانی روز شنبه (۱۳ مهر) در ولایت “پروان” روی داد و گروه حزب اسلامی از وفاداران به گلبدین حکمتیار بلافاصله مسئولیت آن را به عهده گرفت.
به گفته این گروه شبه ‌نظامی در این تهاجم مرگبار به پایگاه بگرام در نزدیکی کابل چند نیروی آمریکایی کشته شدند. با این وجود ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا هنوز تلفات حاصل از این حمله راکتی را تایید نکرده است.
هزاران نفر از پرسنل ارتش آمریکا و کارمندان غیرنظامی این کشور در پایگاه بگرام سکونت دارند.
این پایگاه هوایی از زمان تاسیس از سوی ارتش آمریکا با حملات راکتی متعددی مواجه بوده است. ارتش آمریکا بیش از ۱۱ سال پیش پس از اشغال افغانستان پایگاه بگرام را تاسیس کرد.
خشونت در افغانستان در ماه‌های اخیر به رغم حضور هزاران نیروی خارجی تحت رهبری آمریکا در این کشور جنگ زده افزایش یافته است.
حملات طالبان به نیروهای خارجی تحت رهبری آمریکا در سراسر افغانستان بی‌وقفه ادامه داشته است و نیروهای تحت رهبری آمریکا و نیروهای افغان تقریبا به صورت روزانه در دام این حملات گرفتار می ‌شوند.
تهاجم آمریکا به افغانستان تاکنون به کشته شدن ۳ هزار و ۳۸۵ نیروی تحت رهبری آمریکا منجر شده است.
منبع: پرس تی وی