انوار وب:دادستان دادگاه جنایی بین المللی به رژیم صهیونیستی هشدار داد که اگر اطلاعات موثقی را برای تحقیقات اولیه در مورد جنایات جنگی این رژیم در سرزمین های اشغالی ارائه نکند این دادگاه تحقیقات تمام عیار و کاملی را در این زمینه آغاز خواهد کرد. فاتو بنسودا در گفتگو با آسوشیتدپرس در این باره گفت:ما  […]

انوار وب:دادستان دادگاه جنایی بین المللی به رژیم صهیونیستی هشدار داد که اگر اطلاعات موثقی را برای تحقیقات اولیه در مورد جنایات جنگی این رژیم در سرزمین های اشغالی ارائه نکند این دادگاه تحقیقات تمام عیار و کاملی را در این زمینه آغاز خواهد کرد.

فاتو بنسودا در گفتگو با آسوشیتدپرس در این باره گفت:ما  هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد جنگ غزه در تابستان سال گذشته از سوی اسراییل دریافت نکرده ایم.

فلسطینی ها در اول آوریل سال جاری میلادی به طور رسمی به دادگاه جنایی بین المللی در لاهه ملحق شدند به این امید که بتوانند جنایات جنگی اسراییل را در جنگ غزه پیگیری کنند.

این اقدام فلسطین با مخالفت شدید صهیونیست ها مواجه شد.

بنیامین نتانیاهو،نسخت وزیر رژیم صهیونیستی در آن زمان هشدار داد که این روند،دادگاه لاهه را به بخشی از مشکل و نه بخشی از راه حل تبدیل خواهد کرد.

بنسودا اعلام کرد که تلاش خود را برای تماس با مقامات رژیم صهیونیستی به منظور گرفتن اطلاعات از آنها انجام خواهد داد.

وی افزود:اگر من نتوانم اطلاعات مورد نظرم را به دست بیاورم مجبور می شوم یک طرفه به قاضی بروم بنابراین بهتر است هر دو طرف اسراییلی و فلسطینی هر اطلاعاتی دارند در اختیار من قرار بدهند.

جنگ غزه در سال گذشته میلادی منجر به کشته شدن حدود دو هزار و 100 فلسطینی شد.

منبع: شبستان