انوار وب: دانشجویان رشته هوافضا در مالزی این فرصت طلایی را دارند که با حفظ کل قرآن کریم، برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهانی، بورسیه شوند. به نقل از خبرگزاری مالزی (Bernama)، احمد رازف عبدالرحمن، از مقامات دولتی ایالت «ترنگانو» مالزی، گفت: این برنامه یک پروژه آزمایشی برای پرورش دانشمندان مسلمان در عرصه هوافضا […]

انوار وب: دانشجویان رشته هوافضا در مالزی این فرصت طلایی را دارند که با حفظ کل قرآن کریم، برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهانی، بورسیه شوند.

به نقل از خبرگزاری مالزی (Bernama)، احمد رازف عبدالرحمن، از مقامات دولتی ایالت «ترنگانو» مالزی، گفت: این برنامه یک پروژه آزمایشی برای پرورش دانشمندان مسلمان در عرصه هوافضا است که در حال حاضر تحت سلطه غرب است.
وی گفت: فاجعه مفقود شدن هواپیمایی پرواز 370 هواپیمایی مالزی نشان می‌دهد که ما دارای کمبود متخصص در این عرصه هستیم و به دلیل این فقدان مجبور شده‌ایم به تخصص کشورهای غربی تکیه کنیم.

عبدالرحمن در مراسم اختتامیه کارناوال هوافضا در مالزی با بیان این مطالب، افزود: این طرح آزمایشی به دانشجویانی که بتوانند قرآن کریم را حفظ کنند، بورسیه کاملی برای ادامه تحصیل داده می‌شود.
این برنامه فرصتی برای پرورش دانشمندان مسلمان هوافضا و تمرکز دادن آن‌ها بر قرآن کریم است که همچنان رازهای زیادی در آن پوشیده مانده است.

دانشجویان بورسیه شده، پس از پایان تحصیلات چند سال باید در مرکز خلاقیت و علوم ترنگانو خدمت کنند.
احمد رازف گفت: در حال حاضر با همکاری دانشگاه مالزی ترنگانو، مرحله شناسایی دانشگاه‌های معتبر جهان در این عرصه، آغاز شده است. خوشبختانه امسال نیز یکی از دانشجویان سابق این دانشگاه در رشته هوافضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا فارغ‌التحصیل شد که از وی به عنوان مشاور این طرح استفاده می‌کنیم.
کشور مالزی در جنوب شرق آسیا حدود 26 میلیون نفر جمعیت دارد که مالایی‌ها که اکثریت آن‌ها مسلمان هستند، حدود 60 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.
منبع: ایکنا