رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که فلسطین آمادگی پذیرش عضویت در سازمان ملل به عنوان یک«کشور غیرعضو» را دارد.
محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سخنانی را روز جمعه در پی دیدار با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که پیش از این حمایت های خود از تلاش های فلسطین برای عضویت در سازمان ملل را اعلام کرده بود، ایراد کرد.
محمود عباس سپتامبر سال گذشته در واکنش به بن بست در مذاکرات صلح با رژیم صهیونیستی، درخواست عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد را به آن ارائه کرد، اما این درخواست وی به دلیل مخالفت‌های آمریکا ناکام ماند.
آمریکا در آن زمان اعلام کرد: چنین اقدامی را از سوی فلسطین، وتو خواهد کرد. عضویت دائم کشورها در سازمان ملل باید با حمایت شورای امنیت این سازمان صورت بگیرد.
از سوی دیگر، عباس ازسرگیری مذاکرات با رژیم صهیونیستی را به آزادی اسرای فلسطینی از زندان های صهیونیستی و فراهم کردن زمینه برای واردات سلاح به نفع پلیس فلسطین در کرانه باختری منوط کرد.
وی افزود تعلیق شهرک سازی پیش شرط مذاکرات نیست، بلکه تعهدی است که معاهدات بین المللی در قالب لزوم توقف اقدامات یکجانبه گرایانه به آن اشاره کرده اند، بنابر این توقف شهرک سازی و تعیین مرزهای دو کشور فلسطینی و صهیونیستی پیش شرط مذاکرات نیستند، بلکه مواردی است که دولت عبری متعهد به تحقق آنها شده است.رژیم صهیونیستی تلاش‌های فلسطین برای دستیابی به جایگاه بالاتر در سازمان ملل متحد را اقدامی برای تضعیف کردن خود می‌داند و شدیدا با هر نوع تلاش فلسطین مخالفت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.