انواروب: سازمان همکاری اسلامی ممنوعیت خرید و فروش و استفاده از کالاهای تولیدی از سوی شهرک‌نشینان صهیونیست در اراضی اشغال شده فلسطینی را خواستار شد. به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، این سازمان که مقر آن در جده عربستان است، دوشنبه 17 اسفند در پایان نشست فوق‌العاده خود در جاکارتا پایتخت اندونزی برای بررسی […]

انواروب: سازمان همکاری اسلامی ممنوعیت خرید و فروش و استفاده از کالاهای تولیدی از سوی شهرک‌نشینان صهیونیست در اراضی اشغال شده فلسطینی را خواستار شد.

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، این سازمان که مقر آن در جده عربستان است، دوشنبه 17 اسفند در پایان نشست فوق‌العاده خود در جاکارتا پایتخت اندونزی برای بررسی موضوع فلسطین و قدس شریف، از همه اعضا و جامعه بین‌الملل خواست که کالاهای تولید شده توسط شهرک‌نشینان صهیونیست را در بازارهای خود تحریم کنند.
 
این نشست با حضور نمایندگانی از 57 کشور در پایتخت اندونزی برگزار شد.
 سازمان همکاری اسلامی همچنین حمایت کامل از تلاش‌های سیاسی، دیپلماتیک و حقوقی را برای تضمین دستیابی فلسطینی‌ها به حقوق ثابت و مشروع‌شان خواستار شد.
 
سازمان همکاری اسلامی پیش‌تر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که نشست فوق‌العاده کشورهای اسلامی مسائل مختلفی از جمله مسائل مربوط به فلسطین و درصدر آن تلاش برای یهودی‌سازی قدس و حمایت از آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی(آنروا) در سایه تجاوزهای بی‌سابقه رژیم صهیونیستی علیه قدس و کرانه باختری و محاصره ظالمانه باریکه غزه را بررسی خواهد کرد.
منبع: ایکنا