انواروب: درگیری‌های خونینی به دنبال انتشار خبر کشته شدن روحانی مسلمان یکی از مساجد کنیا آغاز شده و ۴ کشته بر جای گذاشته است.
به گزارش «دویچه وله»، گزارش‌ها از وقوع درگیری‌های خونینی در شهر مومباسای کنیا حکایت دارد. این درگیری‌ها به دنبال انتشار خبر کشته شدن روحانی مسلمان یکی از مساجد این شهر آغاز شده و 4 کشته بر جای گذاشته است.
مرکز ملی مقابله با بحران و صلیب سرخ کنیا هر دو مشترکا از کشته شدن 4 نفر در درگیری‌های شهر بندری مومباسا خبر داده‌اند.
شامگاه ‌پنج‌شنبه (3 اکتبر/ 12 مهر) افراد مسلح ناشناس به خودروی حامل شیخ ابراهیم اسماعیل حمله کرده؛ او و 4 تن از همراهانش را به ضرب گلوله کشتند. به دنبال انتشار این خبر درگیری‌هایی در شهر مومباسا ایجاد شد که در نتیجه آن 4 نفر جان خود را از دست دادند.
تنها یک تن از سرنشینان خودرویی که مورد تهاجم قرار گرفته از سوء قصد جان سالم به در برد.
کشته شدن شیخ اسماعیل در مومباسا، دومین شهر بزرگ کنیا اعتراضات خشونت‌باری را به همراه ‌آورد. هواداران او روز جمعه بعد از برپایی نماز در مساجد به خیابا‌ن‌ها ریخته و دست به اعتراض زدند.

آتش زدن یک کلیسا
در جریان ناآرامی‌های مومباسا یکی از کلیساهای این شهر به آتش کشیده شد. مأموران آتش‌نشانی به محل اعزام شده و توانستند حریق را مهار کنند.
تظاهرکنندگان در چندصد متری مسجد موسی، جایی که شیخ اسماعیل به وعظ می‌پرداخت اقدام به آتش زدن لاستیک‌های اتومبیل کردند. مأموران پلیس برای متفرق کردن آنها از گاز اشک‌آور استفاده کردند و جوانان خشمگین نیز به سوی پلیس سنگ پرتاب کردند.
خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان عینی می‌نویسد، صدای رگبار مسلسل از شهر شنیده می‌شد. سلیم عبدالله، یکی از این شاهدان می‌گوید، مردی را دیده که از ناحیه شکم به شدت زخمی شده بود.
مقام‌های کنیایی می‌گویند هر چهار قربانی این حوادث به ضرب گلوله کشته شده‌اند. به علاوه 7 تن نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند. پلیس می‌گوید، در برخی محلات شهر درگیری‌هایی به وقوع پیوسته و اموال مردم نیز غارت شده است.
مدارس مومباسا تعطیل شده و نیروهای امنیتی در بسیاری از مناطق شهر به حال آماده‌باش در آمده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.