خبرگزاري‌ها از درگيري‌هاي شديد ميان نظاميان مخالف دولت و ارتش سوريه در دمشق پايتخت اين كشور خبر مي‌دهند كه از آغاز ناآرامي‌هاي سوريه تاكنون بي‌سابقه بوده است. به گزارش ایسنا بنا بر گزارش‌هاي رسيده از دمشق درگيري‌هاي شديدي از صبح امروز در منطقه كفرسوسه آغاز شده كه اين امر باعث خروج اهالي اين منطقه و […]

خبرگزاري‌ها از درگيري‌هاي شديد ميان نظاميان مخالف دولت و ارتش سوريه در دمشق پايتخت اين كشور خبر مي‌دهند كه از آغاز ناآرامي‌هاي سوريه تاكنون بي‌سابقه بوده است.

به گزارش ایسنا بنا بر گزارش‌هاي رسيده از دمشق درگيري‌هاي شديدي از صبح امروز در منطقه كفرسوسه آغاز شده كه اين امر باعث خروج اهالي اين منطقه و فرار به سوي مناطق امن‌تر شده است.
خبرگزاري رويترز نيز اعلام كرد كه صدها فرد مسلح مخالف نظام وارد دمشق شده‌اند و در مناطق مختلف اين شهر از جمله منطقه الميدان، حجرالاسود، التضامن، الصناعة و برخي ديگر از مناطق پايتخت سوريه مستقر شده‌اند كه در صورت اقدام ارتش براي سركوب آنها درگيري‌ها در پايتخت بسيار شديدتر خواهد شد و اگر نيروهاي دولتي براي خروج آنها اقدامي نكنند تعداد آنها رو به افزايش است.
بنا به گفته شاهدان عيني درگيري‌ها در مناطق مختلف دمشق ادامه دارد و شدت درگيري‌ها تاكنون بي‌سابقه بوده و اين امر به كشته و زخمي شدن ده‌ها تن انجاميده است.
به گفته ناظران سیاسی درگیری‌ها در دمشق در ۱۶ ماهی که از آغاز بحران سوریه می‌گذرد بی‌سابقه بوده است. کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرده که درگیری‌های سوریه تبدیل به یک جنگ داخلی تمام‌عیار شده است.
نبرد نیروهای اپوزیسیون سوریه با ارتش و نیروهای وابسته به دولت بشار اسد در دمشق٬ در ساعات اولیه امروز به گفته شاهدان خشونت‌بارترین درگیری در پایتخت سوریه تا به امروز را رقم زده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز٬ مخالفان سوری شب گذشته درگیری‌ها و ناآرامی‌ها را از مناطق جنوبی دمشق آغاز کردند و به نواحی دیگر کشاندند و در جریان این درگیری‌ها دست‌کم پنج نفر کشته و چندین نفر مجروح شده‌اند. دولت برای کنترل مخالفان و محاصره آنها٬ راه‌های منتهی به فرودگاه دمشق را مسدود کرده است. به گفته شاهدان عینی٬ صدای شلیک و انفجار در بسیاری از نقاط دمشق به گوش می‌رسد.
در پی اين حوادث، شورای ملی سوريه که در آن طيف‌های گسترده‌ای از معترضان اين کشور حضور دارند، در بيانيه‌ای نسبت به «نتايج مصيبت بار درگيری‌های سرنوشت ساز» که در دمشق و حمص روی می‌دهد به جامعه جهانی هشدار داد.
در اين بيانيه آمده است که نظام بشار اسد، پايتخت سوريه را به «ميدان جنگی عليه محله‌های انقلابی» تبديل کرده است.
دربيانيه شورای ملی سوريه آمده است: «در يک هفته اخير ۶۲ افسر درجه دار از ارتش دولتی سوريه جدا شده‌اند. اين خشونت نظام است که اکنون به ابزاری عليه آن تبديل شده، اين انقلاب است که همه روزه بر گستردگی آن افزوده می‌شود و محاصره را بر نظام در مناطقی که گمان می‌کرد در آن‌ها از خشم مردم در امان است، تنگ‌تر می‌کند.»