انواروب: کانال تلویزیونی مخصوص مسلمانان در تاتارستان ابتدا در شبکه های اینترنتی فعالیت خود را آغاز می‌کند و پس از مرحله آزمایشی به صورت کانال رسمی تلویزیونی فعالیت خود را پیش می‌برد. به نقل از «بیزنس آنلاین»، «حمیدولین» مشاور سیاست اطلاعاتی مفتی جمهوری تاتارستان اعلام کرد که شبکه تلویزیونی اسلامی در تاتارستان تا پایان سال […]

انواروب: کانال تلویزیونی مخصوص مسلمانان در تاتارستان ابتدا در شبکه های اینترنتی فعالیت خود را آغاز می‌کند و پس از مرحله آزمایشی به صورت کانال رسمی تلویزیونی فعالیت خود را پیش می‌برد.

به نقل از «بیزنس آنلاین»، «حمیدولین» مشاور سیاست اطلاعاتی مفتی جمهوری تاتارستان اعلام کرد که شبکه تلویزیونی اسلامی در تاتارستان تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی افتتاح خواهد شد.

به گفته وی: کانال تلویزیونی مخصوص مسلمانان ابتدا در شبکه های اینترنتی فعالیت خود را آغاز می‌کند، و پس از مرحله ی آزمایشی به صورت کانال رسمی تلویزیونی فعالیت خود را پیش می‌برد.
حمیدولین بیان کرد: ضرورت این موضوع از مدت‌ها پیش احساس می‌شد و در نهایت تصمیم بر ایجاد این کانال گرفته شد. در حال حاضر طرح راه اندازی در دست بررسی و آنالیز است.
کانال تلویزیونی اسلامی مذکور در وهله ی اول با 3 محور معارفی-فرهنگی، ضد افراطی گری و میهن پرستی فعالیت خود را آغاز می کند.

لازم به ذکر است، در صورتی که راه اندازی این کانال اسلامی در تاتارستان با موفقیت انجام پذیرد، شبکه مذکور به عنوان اولین کانال تلویزیونی بخش اروپایی روسیه محسوب می شود. در حال حاضر تنها در جمهوری چچن کانال منطقه ای اسلامی وجود دارد.
منبع: واستوک نیوز