[در این جلسه] در خصوص «انتخاب استاندار جدید خراسان رضوی» ، «طرح جدید جرم انگاری توهین به مقدسات ادیان، مذاهب و اقوام» و «بکارگیری چند نیروی نخبه اهل سنت» کلی صحبت و همفکری شد. به گزارش انواروِب دکتر جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نمایندۀ مردم تربت جام، تایباد و باخرز و عضو فراکسیون اهل سنت در مجلس […]

[در این جلسه] در خصوص «انتخاب استاندار جدید خراسان رضوی» ، «طرح جدید جرم انگاری توهین به مقدسات ادیان، مذاهب و اقوام» و «بکارگیری چند نیروی نخبه اهل سنت» کلی صحبت و همفکری شد.

به گزارش انواروِب دکتر جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نمایندۀ مردم تربت جام، تایباد و باخرز و عضو فراکسیون اهل سنت در مجلس شورای اسلامی در آخرین پست تلگرامی خود از دیدار با حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی خبر داده و گفته است: در این جلسه دو ساعته در خصوص «انتخاب استاندار جدید خراسان رضوی»، «طرح جدید جرم انگاری توهین به مقدسات ادیان، مذاهب و اقوام» و «بکارگیری چند نیروی نخبه اهل سنت»  صحبت و همفکری شده است.

متن یادداشت دکتر رحیمی بدین شرح است:
[…] ظهر ارباب رجوع داشتم، اما چون قرار گفتگو با حاج آقای یونسی گذاشته شده بود، قبل از پایان جلسۀ صحن، مجلس را ترک کرده و به ساختمان ریاست جمهوری رفتم.
 گفتگویی دو ساعته با حاج آقای یونسی و آقای باقریان داشتم  که از دوستان خوب این چند سال گذشته‌ام بوده‌اند و هر جا کمکی لازم بوده دریغ نکرده‌اند. مجموعۀ دوستان دستیاری ویژه [رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی] که الان نقش و جایگاه مشاور امور اهلسنت و اقوام و مذاهب دارند و قبلا عضو وزارت اطلاعات بودند، طی این سالها با من روابط خوبی داشتند چه قبل [از ورود من به] مجلس [شورای اسلامی] و چه الان.
حاجی یونسی از نطق [چند روز قبلم ] در مجلس به شدت خوشحال بود و گفت: دفاع خوبی نمودی و بسیار ملی و در عین حال شجاعانه صحبت کردی و بر نکات وحدت‌طلبانه هم تاکید داشتی.
آقای یونسی می‌گفت: مقام معظم رهبری و همۀ بزرگان نظام و نهادها از توهین به مقدسات اهل سنت و همۀ اقوام و مذاهب ورفتار این هتاک‌ها ناراحتند، چون می‌دانند چه اثرات منفی در انسجام ملی دارد، اما این تندروها به حرف کسی نیستند[!!]
[در این جلسه]در خصوص «انتخاب استاندار جدید خراسان رضوی» ، «طرح جدید جرم انگاری توهین به مقدسات ادیان، مذاهب و اقوام» و «بکارگیری چند نیروی نخبه اهل سنت» کلی صحبت و همفکری شد.[…]