انواروب: حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت : ما اهل سنت را برای برقراری امنیت بیشتر، یک فرصت می‌دانیم. باید از این اهرم‌ها استفاده شود. و شاید در این جهت، و استفاده از این ظرفیت، کمی کُندکاری شده و از آن غافل بوده‌ایم.   به گزارش انواروب ، وی […]

انواروب: حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت : ما اهل سنت را برای برقراری امنیت بیشتر، یک فرصت می‌دانیم. باید از این اهرم‌ها استفاده شود. و شاید در این جهت، و استفاده از این ظرفیت، کمی کُندکاری شده و از آن غافل بوده‌ایم.

 

به گزارش انواروب ، وی در بخشی از این گفتگوی تفصیلی می‌گوید: دولت باید از همه اهرم‌های ملی، مردمی‌، قومی و مذهبی در جهت تنش‌زدایی با کشورهای همسایه استفاده کند. اهل سنت ایران می‌توانند در اینجا به تنش‌زدایی‌ با کشورهای همسایه کمک کنند. ما اهل سنت را برای برقراری امنیت بیشتر، یک فرصت می‌دانیم. آنان می‌توانند در تامین خواسته‌های اقلیت شیعه که در عربستان هستند، تلاش کنند.

حتی می‌توانند در لابی سیاسی با حکومت سعودی مؤثر باشند. باید از این اهرم‌ها استفاده شود. و شاید در این جهت، و استفاده از این ظرفیت، کمی کُندکاری شده و از آن غافل بوده‌ایم.

اما از طرفی متاسفانه، گروه‌های افراطی داخلی با اقدامات نسنجیده و هیجانی، این فرصت را از دولت برای کسب موفقیت‌های بیشتر دیپلماتیک و تنش زدایی با جهان، سلب کردند.