وار وب: دولت تاجیکستان مجوز فعالیت ۲۱ مسجد جدید در این کشور را صادر کرد.در طی مراسمی با حضور مقامات دولتی و نهادهای مذهبی تاجیکستان، مجوز فعالیت 21 مسجد جدید از سوی «عبدالرحیم خالق‌اف» رئیس کمیته امور دینی تاجیکستان به امامان خطیب این مساجد اهدا شد.این مقام کمیته دینی ضمن اهدای مجوز فعالیت خطاب به […]

وار وب: دولت تاجیکستان مجوز فعالیت ۲۱ مسجد جدید در این کشور را صادر کرد.
در طی مراسمی با حضور مقامات دولتی و نهادهای مذهبی تاجیکستان، مجوز فعالیت 21 مسجد جدید از سوی «عبدالرحیم خالق‌اف» رئیس کمیته امور دینی تاجیکستان به امامان خطیب این مساجد اهدا شد.
این مقام کمیته دینی ضمن اهدای مجوز فعالیت خطاب به امامان خطیب گفت: فعالیت این مساجد بایستی بر اساس فرموده‌های قرآن و اسلام و مطابق با عادات و سنت‌های جامعه تاجیکستان باشد.
به گفته وی، مساجد در تاجیکستان به عنوان مکانی مقدس بایستی از سیاست زدگی و گرایش جریانات افراطی پرهیز کنند.
«مولان مختاراف» یکی دیگر از مقامات کمیته امور دینی تاجیکستان پس از این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: از تعداد 21 مسجد جدید، 15 مسجد در محلات مختلف دوشنبه قرار داشته که از امروز اجازه اجرای مراسمات مذهبی را نیز خواهند داشت.
به گفته وی، همزمان با فعالیت این مساجد، 2 مسجد در منطقه «رشت» در شرق تاجیکستان و چهار مسجد دیگر در ولایت «ختلان» در جنوب کشور مجوز فعالیت دریافت کردند.
افتتاح این مساجد در حالی صورت گرفت که دولت تاجیکستان تصمیم گرفته‌ با آغاز سال 2014 برای مسئولان نهادهای مذهبی از جمله مساجد رسمی این کشور مبالغی به صورت ماهانه پرداخت کند.
بنا به گزارش سازمان آمار تاجیکستان از جمعیت بیش از 8 میلیون نفری این کشور 98 درصد مسلمان و از اهل سنت هستند.
به گفته منابع رسمی، هم‌اکنون در این کشور آسیای مرکزی حدود چهار هزار مسجد در حال فعالیت است.
منبع: اخبار جهان اسلام