انواروب| شماری از «علمای اهل تسنن ایران» با عبدالواسع، رئیس دفتر نخست‌وزیر طالبان در محل این دفتر در ارگ کابل دیدار کردند.   🔹به گفته خبرنامه ارگ، در این دیدار مولانا عبدالعلی خیرشاهی، ایجاد «حاکمیت نظام اسلامی» طالبان را «تبریک» گفت و افزود: «ایران و افغانستان علاوه بر همسایگی، مشترکات دینی، مذهبی، فرهنگی و سایر […]

انواروب| شماری از «علمای اهل تسنن ایران» با عبدالواسع، رئیس دفتر نخست‌وزیر طالبان در محل این دفتر در ارگ کابل دیدار کردند.

 

🔹به گفته خبرنامه ارگ، در این دیدار مولانا عبدالعلی خیرشاهی، ایجاد «حاکمیت نظام اسلامی» طالبان را «تبریک» گفت و افزود: «ایران و افغانستان علاوه بر همسایگی، مشترکات دینی، مذهبی، فرهنگی و سایر مشترکات دارند و به استناد شعر علامه اقبال آزادی، ثبات و سربلندی ملت افغان، آزادی و سربلندی همه است.»

همچنین نعیم‌الحق حقانی هروی در زمینه‌های «ارزش پول افغانی و کنترل نرخ‌ها و پیشرفت و دستآوردها» در زمینه‌های اقتصادی صحبت کرد و افزود: «نظام کنونی مربوط تمام ملت است و از آنان نمایندگی می‌کند».

رئيس دفتر نخست‌وزیر طالبان تاکید کرده است که «امارت اسلامی [حکومت طالبان] با همسایه‌ها و جهان روابط نیک می‌خواهد، با کشورها به سطح وزراء و رؤسا روابط و رفت و آمد داریم،… اما با وجود آن جامعه بین‌المللی امارت اسلامی را به رسمیت نمی‌شناسد.»

/بی‌بی‌سی فارسی