نمایندۀ مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد، «بیکاری گسترده» را از مهمترین مشکلات مرزنشینان عنوان کرد و گفت: برای وضعیت مرزها، بیکاری و وضعیت مستضعفان مرزنشین نگران هستیم. علی‌رغم کارهای انجام‌شده، بیکاری گسترده در مناطق مرزی باعث فشار به خانواده‌ها و مستضعفین مرزنشین شده است. دکتر جلیل رحیمی جهان‌آبادی، عصر دیروز یکشنبه (14 مهر […]

 نمایندۀ مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد، «بیکاری گسترده» را از مهمترین مشکلات مرزنشینان عنوان کرد و گفت: برای وضعیت مرزها، بیکاری و وضعیت مستضعفان مرزنشین نگران هستیم. علی‌رغم کارهای انجام‌شده، بیکاری گسترده در مناطق مرزی باعث فشار به خانواده‌ها و مستضعفین مرزنشین شده است.

دکتر جلیل رحیمی جهان‌آبادی، عصر دیروز یکشنبه (14 مهر 98) در نطق میان‌دستور جلسۀ علنی مجلس شورای اسلامی، با ابراز نگرانی از وضعیت مرزنشینان گفت: اگر مرزنشینان شرایط مناسبی در حوزه معاش نداشته باشند، با گسترش پدیده قاچاق و ناامنی در مرزها روبرو می‌شویم.
به گزارش انواروب به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندۀ مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد، «بیکاری گسترده» را از مهمترین مشکلات مرزنشینان عنوان کرد و گفت: برای وضعیت مرزها، بیکاری و وضعیت مستضعفان مرزنشین نگران هستیم. علی‌رغم کارهای انجام‌شده، بیکاری گسترده در مناطق مرزی باعث فشار به خانواده‌ها و مستضعفین مرزنشین شده است.
وی ادامه داد: وزارت کشور قول داده بود در خصوص شناسنامه‌ها و زمین‌های مرزی تشکیل جلسه دهد که این اقدام تاکنون صورت نگرفته است و چند ماه است به این قول وزیر کشور بی‌توجهی شده است.
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: مرز برای مرزنشینان جز نخوت و مصیبت چیز دیگری نداشته است. دود مرز به چشم ما و پول آن به جیب کسانی است که در مرز ساکن نیستند. برای وضعیت مرزها و بیکاری مستضعفین مرزنشین اقدام لازم انجام شود.
دبیر فراکسیون اهل‌سنت مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مرزنشینی یعنی حفاظت از این کشور، اما زمانی که مرزنشینان شرایط مناسبی برای معاش نداشته باشند هم ناامنی در مرزها و هم پدیده قاچاق گسترش پیدا می‌کند. لذا دولت و مسئولین باید به مناطق مرزی مخصوصاً مناطق مرزی شرق کشور توجه ویژه داشته باشند.