در تایباد هنوز با کمبود شدید نیروها به ویژه متخصص زنان مواجه هستیم به گونه ای که حتی یک پزشک متخصص سونوگرافی زن در این منطقه وجود ندارد و مردم مجبور هستند برای این امر نزدیک به 250 کیلومتر تا مشهد تردد کنند. نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس گفت: مردم حوزه […]

در تایباد هنوز با کمبود شدید نیروها به ویژه متخصص زنان مواجه هستیم به گونه ای که حتی یک پزشک متخصص سونوگرافی زن در این منطقه وجود ندارد و مردم مجبور هستند برای این امر نزدیک به 250 کیلومتر تا مشهد تردد کنند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس گفت: مردم حوزه انتخابیه با مشکلات بهداشتی و درمانی زیادی مواجه هستند که رفع آنها همکاری جدی وزارت بهداشت را می طلبد.

به گزارش انواروب به نقل از خبرگزاری خانه ملت ، جلیل رحیمی با یادآوری سفر اخیر وزیر بهداشت به تایباد، گفت: سفر وزیر بهداشت به مناطق محروم نشان از روحیه انقلابی و مردمی ایشان دارد البته به دلیل مشغله کاری نتوانستم وزیر را در این سفر همراهی کنم.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی، با قدردانی از خدمات ارزنده شرکت نورآوران سلامت بابت معاینات چشم پزشکی، عمل های جراحی و دندانپزشکی در منطقه تایباد، افزود: حوزه انتخابیه با مشکلات زیادی در حوزه بهداشت و درمان مواجه است که رفع آنها نیازمند توجه جدی وزیر بهداشت است.

رحیمی جهان آبادی از فرسودگی بیمارستان خاتم الانبیاء تایباد انتقاد کرد و افزود: این بیمارستان علاوه بر فرسودگی با کمبود تجهیزات، امکانات و نیروی متخصص روبرو است البته با تلاش های مدیر این بیمارستان، مسئولان اجرایی منطقه و بنده به عنوان نماینده مردم بخشی از نیروی های متخصص این بیمارستان تامین شده؛اما هنوز با کمبود شدید نیروها به ویژه متخصص زنان مواجه هستیم به گونه ای که حتی یک پزشک متخصص سونوگرافی زن در این منطقه وجود ندارد و مردم مجبور هستند برای این امر نزدیک به 250 کیلومتر تا مشهد تردد کنند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی بیمارستان مذکور در نقطه مرزی قرار داشته و آسیب دیدگان ناشی از چالش، ناامنی و درگیری برای درمان باید به این بیمارستان مراجعه کنند این در حالی است که گنجایش بیش از 20 بیمار اورژانسی در این بیمارستان وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه مجوز بیمارستان جدید تایباد صادر شده ،اما تامین زمین آن با مشکل مواجه است، گفت: از وزیر بهداشت انتظار داریم نسبت به تجهیز و تامین نیروی متخصص بیمارستان خاتم الانبیاء و راه اندزی شروع عملیات راه اندازی بیمارستان جدید تایباد همکاری لازم را داشته باشد.

رحیمی جهان آبادی یادآور شد: با توجه به اینکه تربت جام و تایباد در کنار مرز افغانستان قرار دارند از این رو می توان از این ظرفیت برای جذب توریسم سلامت استفاده کرد و از این طریق درآمدزایی و ارز آوری داشته باشیم اما متاسفانه بیمارستان های موجود حتی کفاف نیازهای مردم منطقه را نمی دهد.