انوار وب: شهری تفریحی با الهام از نمادهای قرآنی، سپتامبر سال 2015 میلادی در «دبی» امارات رونمایی می شود.به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الشروق نیوز»، این شهر تفریحی در قالب طرحی به نام «تنها شهر قرآنی» رونمایی می‌شود و هم‌اکنون سومین مرحله از این طرح با همکاری شهرداری دبی آغاز شده است و این شهر، […]

انوار وب: شهری تفریحی با الهام از نمادهای قرآنی، سپتامبر سال 2015 میلادی در «دبی» امارات رونمایی می شود.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الشروق نیوز»، این شهر تفریحی در قالب طرحی به نام «تنها شهر قرآنی» رونمایی می‌شود و هم‌اکنون سومین مرحله از این طرح با همکاری شهرداری دبی آغاز شده است و این شهر، سال آینده میلادی(2015) افتتاح خواهد شد.

ساخت شهر تفریحی ـ قرآنی در دبی، 26 میلیون درهم امارات(5 میلیون یورو) هزینه خواهد داشت و بازدیدکنندگان این شهر می‌توانند با 51 گیاه ذکر شده در قرآن کریم آشنا شوند.
حسن ناصر لوتاه، شهردار دبی اعلام کرد: شهر قرآن کریم، یکی از طرح‌های بسیار باشکوه است و علاوه بر ارائه دیدگاهی اسلامی، معجزه‌های قرآن را نیز به بازدیدکنندگان معرفی خواهد کرد.

«بوستان اسلامی»، «منطقه ویژه بازی کودکان»، «آمفی تئاتر»، «منطقه ویژه معرفی معجزه‌های قرآن» و همچنین «مسیرهای ویژه پیاده‌روی و دوچرخه سواری» از ویژگی های این شهر قرآنی ـ تفریحی است
منبع: ایکنا