انوار وب: رژیم صهیونیستی اعلام کرد: در ماه جاری میلادی مسجد(حرم) ابراهیمی در شهر «الخلیل» به مدت ۶ روز به روی نمازگزاران بسته خواهد شد. به نقل از پایگاه خبری «IMEMC»، مقامات اسرائیلی هفته گذشته اعلام کردند: از ورود مسلمانان به مسجد ابراهیمی شهر الخلیل به مدت 6 روز جلوگیری خواهد شد. منذر ابو الفیلات، […]

انوار وب: رژیم صهیونیستی اعلام کرد: در ماه جاری میلادی مسجد(حرم) ابراهیمی در شهر «الخلیل» به مدت ۶ روز به روی نمازگزاران بسته خواهد شد.

به نقل از پایگاه خبری «IMEMC»، مقامات اسرائیلی هفته گذشته اعلام کردند: از ورود مسلمانان به مسجد ابراهیمی شهر الخلیل به مدت 6 روز جلوگیری خواهد شد.

منذر ابو الفیلات، مدیر حرم ابراهیمی با تأیید این خبر در کنفرانس مطبوعاتی گفت: رژیم اسرائیل درهای مسجد ابراهیمی را در روزهای 14، 15، 17، 23، 29 و 30 سپتامبر به بهانه برگزاری مراسم یهودیان به روی مسلمانان خواهد بست و در این ایام تنها شهرک‌نشینان صهیونیست می‌توانند به حرم ابراهیمی ورود کنند.

وی افزود: در ماه گذشته میلادی نیز نظامیان صهیونیست، 51 بار مانع از اقامه اذان در این مسجد شدند.

گفتنی است، در سال 1994 میلادی یک افراطی صهیونیست با حمله مسلحانه به مسجد ابراهیمی انبوه جمعیت را در حال ادای نماز صبح به گلوله بست که منجر به شهادت 30 تن و جراحت 135 نفر گردید. از آن پس اسرائیل این مسجد را به دو بخش متعلق به مسلمانان و یهودیان تقسیم کرد
منبع: ایکنا