انواروب: در جریان درگیری های روز جمعه در مناطق مختلف کرانه باختری تقریبا 115 شهروند فلسطینی در اثر اصابت گلوله های جنگی و مشقی و یا خفگی در نتیجه استشمام گاز اشک آور مجروح و مسموم شدند. سازمان هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در جریان این درگیری ها 7 جوان فلسطینی به ضرب گلوله […]

انواروب: در جریان درگیری های روز جمعه در مناطق مختلف کرانه باختری تقریبا 115 شهروند فلسطینی در اثر اصابت گلوله های جنگی و مشقی و یا خفگی در نتیجه استشمام گاز اشک آور مجروح و مسموم شدند.

سازمان هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در جریان این درگیری ها 7 جوان فلسطینی به ضرب گلوله های جنگی و 31 نفر به ضرب گلوله های مشقی زخمی شدند و دهها نفر دیگر در اثر استشمام گازهای سمی و اشک آور مسموم شدند.

شهر رام الله واقع در وسط کرانه باختری یکی از این مناطق درگیری میان نظامیان صهیونیستی و جوانان فلسطینی بود که در جریان آن 4 جوان فلسطینی در اثر اصابت گلوله جنگی و 19 نفر دیگر در اثر اصابت گلوله های مشقی زخمی شدند و دهها نفر دیگر هم در جریان درگیری های اردوگاه های قلندیه و جلزون در جنوب و شمال این شهر در اثر استنشاق گازهای سمی دچار حالت خفگی شدند.

در جریان درگیری هایی هم که در نزدیکی زندان صهیونیستی عوفر در اراضی شهرک بیتونیا واقع در غرب رام الله روی داد، یک جوان فلسطینی از ناحیه پا هدف اصابت گلوله جنگی قرار گرفت و دهها نفر دیگر دچار حالت خفگی شدند.

در شهرک نعلین واقع در غرب شهر رام الله یک شهروند فلسطینی 40 ساله در اثر زیر گرفته شدن با یک خودروی نظامی صهیونیستی زخمی شد و برای مداوا به بیمارستان انتقال داده شد.

علاوه بر این، در جریان درگیری هایی که در ورودی این شهرک روی داد 2 جوان فلسطینی دیگر به ضرب گلوله جنگی و 2 نفر هم به ضرب گلوله مشقی زخمی شدند و دهها نفر هم در اثر استنشاق گازهای سمی و اشک آور دچار مسمومیت شدند.

شهرک کفر قدوم در شرق شهر قلقیلیه نیز شاهد درگیری های مشابه و سرکوب راهپیمایی علیه احداث دیوار حائل و شهرک سازی های رژیم صهیونیستی بود که در جریان این درگیری ها یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله جنگی زخمی شد و دهها نفر دیگر در اثر استنشاق گازهای اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

در همین راستا، در جریان درگیری هایی که در نزدیکی مسجد بلال بن رباح در مجاورت اردوگاه عایده واقع در شمال شهر بیت لحم در جنوب کرانه باختری روی داد، 7 جوان فلسطینی به ضرب گلوله های مشقی زخمی شدند و دهها نفر هم دچار حالت خفگی شدند. در درگیری های شهرک خضر در جنوب بیت لحم نیز 4 جوان فلسطینی در اثر اصابت گلوله های مشقی زخمی شدند.

از سوی دیگر، نظامیان صهیونیستی جمعه شب گذشته جسد شهیده “مهدیه حماد” را که ظهر دیروز جمعه به ضرب گلوله سربازان ارتش صهیونیستی در داخل خودروی خود در ورودی شهرک سلواد واقع در شرق شهر رام الله به شهادت رسیده بود، به خانواده اش تحویل دادند.

گفتنی است که شهرهای مختلف کرانه باختری، قدس اشغالی و حتی مرزهای باریکه غزه دیروز جمعه شاهد تداوم درگیری ها میان جوانان فلسطینی و نظامیان ارتش صهیونیستی بود که در جریان آن یک جوان فلسطینی به نام “هانی رفیق وهدان” (22 ساله) در محله شجاعیه واقع در شرق غزه و “مهدیه حماد” بانوی 40 ساله فلسطینی در مقابل دیدگان 4 فرزندش در شهر رام الله به شهادت رسیدند تا شمار شهدای انتفاضه قدس به 137 نفر و شمار مجروحان به بیش از 15 هزار نفر برسد.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین