انوار وب:سازمان همکاری های اسلامی خواستار همکاری های بین المللی برای حل بحران آوارگان سوری شد. به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا) ،سازمان همکاری اسلامی  خواستار همکاری های بین المللی برای حل بحران آوارگان سوری شد. سازمان همکاری سلامی از کشورهای عضو این سازمان و جامعه بین الملل خواست تا اختلافاتشان را کنار بگذارند […]

انوار وب:سازمان همکاری های اسلامی خواستار همکاری های بین المللی برای حل بحران آوارگان سوری شد.

به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا) ،سازمان همکاری اسلامی  خواستار همکاری های بین المللی برای حل بحران آوارگان سوری شد.

سازمان همکاری سلامی از کشورهای عضو این سازمان و جامعه بین الملل خواست تا اختلافاتشان را کنار بگذارند و همه تلاش خود را برای کمک به مردم سوریه و مهاجران سوری انجام دهند.

ایاد مدنی، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی در بیانیه اعلام کرد که این سازمان آماده همکاری با کشورهای اروپایی و دیگر کشورها برای اسکان آوراگان سوری در مکان های امن و خوب است.

در این بیانیه آمده است که این مشکل سوریه یا خارومیانه با اروپا نیست،این یک بحران بین المللی است که جان بسیاری از انسان های بی گناه در آن به خطر افتاده است.

مدنی گفت: بسیاری از کشورها مانند ترکیه،لبنان،اردن،عراق و مصر بار پذیرایی از خیل مهاجران سوری را بر دوش کشیده اند و بیش از چهار میلیون سوری را در خود جای داده اند.

وی همچنین با اشاره به غرق شدن کودک سوی در دریا هنگام مهاجرت به یونان عنوان کرد که این حادثه عمق فاجعه انسانی حاصل از ادامه جنگ در سوریه را به نمایش می گذارد.

وی ابراز امیدواری کرد که این فاجعه به زودی پایان بپذیرد و مشکل آوارگان سوری با کمک های بین المللی حل شود.
منبع: شبستان