آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طی دیدار با محسن رضایی، معاونان، روسا و دبیران کمیسیون‌ها و جمعی از کارکنان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، از نقش علمای اهل سنت  در ماجرای آزادی مرزبانان تقدیر کرد و، گفت: این تلاش‌ها در راستای عمل به بیانات قرآن کریم است که مسلمانان را دعوت به وحدت می‌نماید. وی با […]

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طی دیدار با محسن رضایی، معاونان، روسا و دبیران کمیسیون‌ها و جمعی از کارکنان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، از نقش علمای اهل سنت  در ماجرای آزادی مرزبانان تقدیر کرد و، گفت: این تلاش‌ها در راستای عمل به بیانات قرآن کریم است که مسلمانان را دعوت به وحدت می‌نماید.

وی با بیان مستنداتی از حضور جوانان اهل سنت در 8 سال دفاع مقدس و تقدیم شهدای گرانقدر به انقلاب اسلامی گفت: همدلی و همکاری اهل سنت و شیعیان ایران می‌توانست الگویی برای همه جوامع مسلمان باشد که بعضی از تندروهای دو طرف خواسته یا ناخواسته دارند آب را به نفع دشمنان اسلام گل‌آلود می‌کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این نکته که «غرب و شرق دنیای استکباری هیچ‌وقت راضی به وحدت کشورهای اسلامی نیست» به امکانات بالقوه و بالفعل ویژگی‌های جغرافیایی، منابع سرشار و جمعیت 7/ 1 میلیاردی مسلمانان در دنیا اشاره کرد و گفت: اگر مسلمانان با هم باشند، قوی‌ترین مجموعه در سازمان‌های بین‌المللی خواهند بود.
منبع: برنا