انوار وب: همایش «اسلام در ادبیات معاصر ایرانی، عربی و ترکی»، از 21 تا 23 فروردین‌ماه در دانشگاه «لوسرن» سوییس برگزار می‌شود. این همایش بین‌المللی روز پنج‌شنبه، 21 فروردین‌ماه، با سخنرانی «پل ریچلی»، رئیس دانشگاه «لوسرن» آغاز می‌شود و در ادامه، «هارتموت فاهندریش»، استاد دانشگاه «برن» مقاله‌ای به زبان آلمانی با موضوع «ترجمه لغات اسلامی […]

انوار وب: همایش «اسلام در ادبیات معاصر ایرانی، عربی و ترکی»، از 21 تا 23 فروردین‌ماه در دانشگاه «لوسرن» سوییس برگزار می‌شود.

این همایش بین‌المللی روز پنج‌شنبه، 21 فروردین‌ماه، با سخنرانی «پل ریچلی»، رئیس دانشگاه «لوسرن» آغاز می‌شود و در ادامه، «هارتموت فاهندریش»، استاد دانشگاه «برن» مقاله‌ای به زبان آلمانی با موضوع «ترجمه لغات اسلامی در کتاب‌های آلمانی» ارائه می‌دهد.
ارائه مقاله‌های «فرهنگ اسلامی در ادبیات معاصر عرب» توسط «خالد ذکری»، استاد دانشگاه پاریس؛ «سبک نوشتاری در زبان عربی: تقدس زبانی» توسط «رشید الدایف» از دانشگاه بیروت؛ «اسلام سیاسی در ادبیات معاصر» توسط «حیدی توئله» از پاریس؛ «تاثیر ادبیات دینی در نوشته‌های معاصر ترکی» توسط «کاترین دوفت» از دانشگاه دوسلدورف آلمان از مهم‌ترین برنامه‌های این همایش به شمار می‌رود.
همچنین میزگردهایی با موضوع جایگاه دین در ادبیات معاصر عرب و اسلام در ادبیات فارسی از گذشته تا امروز نیز طی این همایش سه‌ روزه برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی از سراسر اروپا درباره این موضوع به بحث و تبادل‌نظر خواهند پرداخت.
آکادمی علوم انسانی، وزارت امور خارجه سوئیس، انجمن سوئیس ـ آسیا، انجمن تمدن اسلامی سوئیس، انجمن الهیات و نهادهای غیردولتی فعال در زمینه ادبیات در برگزاری این همایش بین‌المللی مشارکت دارند.
منبع: شفقنا