عضو سابق حزب راست گرای افراطی هلند که در ساخت فیلم ضد اسلامی فتنه مشارکت داشت اعلام کرد که از تجربه اش برای ساخت فیلم بین المللی برای ترسیم چهره واقعی اسلام استفاده خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از آن اسلام،عضو سابق حزب راست گرای افراطی گریت وایلدرز که در تولید فیلم ضد اسلامی فتنه مشارکت داشت چندی پیش به دین مبین اسلام تشرف پیدا کرد و اکنون به گفته خودش از هیچ تلاشی برای دفاع از حقوق مسلمانان در کشورهای اروپایی مضایقه نمی کند.
«آرنود وان دورن» در گفتگو با Okaz Gazette گفت:من تمام تلاش خود را برای خدمت به اسلام و پیروان آن در سراسر دنیا و همچنین گسترش پیام پیامبر اکرم (ص) انجام خواهم داد.
وی تصریح کرد:به خودم قول داده ام تا آسیب هایی را که به اسلام و پیامبر از طریق فیلم فتنه وارد کردم جبران کنم.
دورن با ابراز تاسف به خاطر شرکت در تولید فیلم فتنه گفت:به هر حال اکنون این فصل از زندگی من به پایان رسیده و من نمی خواهم دیگر آن را یاد آوری کنم.
این سیاستمدار هلندی تصریح کرد:فیلمی که واکنش های گسترده ای به همراه داشت اقدامی کاملا اشتباه از طرف ما بود زیرا شامل بسیاری اطلاعات غلط بود که هیچ ارتباطی با دین اسلام و پیام آور آن ندارند.
وی خاطرنشان کرد که از تجربه خود برای تولید یک فیلم بین المللی به منظور پر رنگ کردن ویژگی های شخصیتی پیامبر اکرم (ص) استفاده خواهد کرد.
دورن در این باره گفت:من در این فیلم درباره چهره واقعی اسلام و همه جنبه های شخصیت پیامبر اکرم (ص) و ویژگی های با شکوه او صحبت خواهم کرد.
عضو سابق حزب راست گرای افراطی هلند ناآگاهی و پیش داوری و تعصب را دلیل افزایش کمپین های ضد اسلامی در غرب دانست.
او اعتراف کرد که کورکورانه دنباله روی لفاظی های خصمانه ای شد که راست گراهای افراطی علیه مسلمانان بیان می کردند.
دورن در این باره گفت:واقعا متاسفم که چرا هیچ تلاشی برای شناخت اسلام حقیقی و شخصیت پیامبر اکرم (ص) در سال های گذشته زندگی ام قبل از کورکورانه پیروی کردن از کمپین های ضد اسلامی انجام ندادم.
این سیاستمدار تازه مسلمان افزود:وقتی فهمیدم اسلامی که این گروه ها معرفی می کنند اسلام واقعی نیست، تصمیم گرفتم درباره آن مطالعه کنم که در نهایت منجر به مسلمان شدن من شد.
وی تاکید کرد:من اکنون واقعا از زیبایی های اسلام لذت می برم و از لطف خدا که مرا در این مسیر قرار داد بسیار خوشحالم.
دورن ورود به اسلام را تجربه ای غیر قابل توصیف و خارق العاده برای خود توصیف کرد.
مسلمانان حدود یک میلیون از جمعیت 16 میلیون نفری هلند را تشکیل می دهند و اکثر آنها دارای اصلیت ترکی و مراکشی هستند.
تعداد بومیان هلندی که در سال گذشته میلادی به دین اسلام گرایش پیدا کرده اند نسبت به چند سال پیش از 12 هزار نفر به 15 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.