انوار وب: مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: در سال گذشته شهرستان‌های جغتای با نرخ ۰٫۸ در ۱۰۰۰ و خواف و تایباد با نرخ یک در ۱۰۰۰ کمترین میزان طلاق را در استان داشته‌اند. سیدحسین نیری اظهار کرد: تعداد کل طلاق‌های ثبت شده در سال ۹۲ در استان ۱۶ هزار و ۱۷۸ مورد بوده است […]

انوار وب: مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: در سال گذشته شهرستان‌های جغتای با نرخ ۰٫۸ در ۱۰۰۰ و خواف و تایباد با نرخ یک در ۱۰۰۰ کمترین میزان طلاق را در استان داشته‌اند.

سیدحسین نیری اظهار کرد: تعداد کل طلاق‌های ثبت شده در سال ۹۲ در استان ۱۶ هزار و ۱۷۸ مورد بوده است و در هر شبانه روز ۴۴ نفر و در هر ساعت ۱٫۸ ازدواج منجر به طلاق شده است.
وی تصریح کرد: در مجموع خراسان رضوی در سال گذشته، ۱۴۲ هزار و ۹ واقعه ثبتی در ولادت داشته است که این بدین معناست که در استان در هر هرشبانه روز ۳۸۹ کودک و در هر ساعت ۱۶ کودک متولد شده است.
نیری با بیان اینکه تعداد کل وقایع ثبتی در خصوص وفات‌های استان در سال ۹۲، ۳۰ هزار و ۳۹۱ مورد بوده است، افزود: در خراسان رضوی در هرشبانه روز ۸۳ نفر و در هر ساعت ۳٫۵ نفر فوت کرده‌اند.
مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: در سال ۹۲، شهرستان‌های مشهد با نرخ ۳٫۵ در ۱۰۰۰، نیشابور با نرخ ۳٫۳ در ۱۰۰۰ و کاشمر با نرخ ۳٫۱ در ۱۰۰۰ دارای بیشترین تعداد طلاق در استان بوده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته شهرستان‌های جغتای با نرخ ۰٫۸ در ۱۰۰۰ و خواف و تایباد با نرخ یک در ۱۰۰۰ کمترین میزان طلاق را در استان داشته‌اند.
مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی با بیان اینکه استان خراسان رضوی در سه ماهه اول سال ۹۳ شاهد کاهش یک درصدی ازدواج در استان بوده‌ایم، گفت: نرخ طلاق نیز هفت درصد در استان افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه تعداد کل طلاق‌های ثبت شده در سه ماهه اول سال ۹۲ در خراسان رضوی ۳۶۴۲مورد بوده است، ادامه داد: در مدت مشابه سال ۹۳ این آمار به ۳۹۰۶ مورد افزایش یافت که منجر به افزایش ۷٫۲ درصدی در نرخ طلاق‌های استان شده است.
نیری افزود: در سه ماهه اول سال ۹۲ تعداد کل ازدواج‌ها در استان ۱۸ هزار و ۴۷۵مورد بوده است که در مدت مشابه آن در سال ۹۳ این رقم به ۱۸هزار و ۲۴۵ مورد کاهش یافت و کاهش ۱٫۲ درصدی در ازدواج را به دنبال داشته است.
منبع: تایباد خبر