انواروب:وزیر نفت با صدور حکمی سیدعماد حسینی، از نیروهای توانمند اهل سنت کردستان را به عنوان معاون خود در امور مهندسی منصوب کرد.به گزارش سنت آنلاین به نقل از شانا، در حکم بیژن زنگنه خطاب به سیدعماد حسینی، آمده است: «با توجه به تجارب و توانمندی های جنابعالی، بدینوسیله به عنوان معاون وزیر در امور […]

انواروب:وزیر نفت با صدور حکمی سیدعماد حسینی، از نیروهای توانمند اهل سنت کردستان را به عنوان معاون خود در امور مهندسی منصوب کرد.
به گزارش سنت آنلاین به نقل از شانا، در حکم بیژن زنگنه خطاب به سیدعماد حسینی، آمده است: «با توجه به تجارب و توانمندی های جنابعالی، بدینوسیله به عنوان معاون وزیر در امور مهندسی منصوب می شوید.
امیدوارم با بروز توانمندی های خود بتوانید به عنوان نماد نسل جدیدی از مدیران جوان و با استعداد در صنعت نفت، راهگشای حضور گسترده این نسل امیدبخش در آینده مدیریتی این صنعت باشید. از خداوند قادر متعال توفیقات جنابعالی را مسئلت دارد.»

گزیده ای از زندگی مهندس حسینی:
وب سایت شخصی مهندس حسینی، زندگی نامه وی را چنین آورده است: سید عماد حسینی در ۲۷ تیر ماه ۱۳۵۱ در روستای حاجی آباد سادات از توابع شهرستان قروه کردستان در خانواده ای فرهنگی و مذهبی متولد گردید. تحصیلات ابتدایی را در مدارس تختی و حافظ ، راهنمایی را در مدارس دهخدا و علامه طباطبایی به پایان رسانید و برای کسب دیپلم متوسطه با توجه به علاقه و استعداد خویش ، ریاضی و فیزیک را برگزید که توانست به عنوان دانش آموز ممتاز در دبیرستان توحید آن را به انجام رساند. سپس با شرکت در آزمون سراسری، در رشته مهندسی پتروشیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران پذیرفته شده و پس از پایان تحصیلات لیسانس در این رشته با رتبه ممتاز فارغ التحصیل گردید. در این زمان جهت انجام خدمت سربازی، بعد از گذراندن دوره های آموزشی در پادگان های صفر-یک تهران ومرکز زرهی شیراز به عنوان کارشناس مواد شیمیایی در ستاد نیروی زمینی ارتش طی مسیر نمود و با اتمام آن قریب به ۲ سال در رشته تخصصی خود در شرکت نفت پارس مشغول به کار شد. بنا به همت و سعی وافر خویش، در سال ۱۳۷۷ با شرکت در آزمون ورودی شرکت ملی نفت جهت تحصیل نخبگان در خارج از کشور، به عنوان نفر ممتاز پذیرفته و عازم کشور کانادا گردید. پس از ۲ سال و اندی تحصیل در دانشگاه کالگری کانادا در ایالت آلبرتا و ارائه پایان نامه ای با عنوان decline curve analysis آنالیز منحنی های کاهشی (تولید نفت) که برای نخستین بار در جهان ارائه گردیده بود، به جهت خدمت به هم وطنان خود به ایران بازگشت و به عنوان عضو هیات علمی پژوهشکاه صنعت نفت مشغول به کار شد و هم زمان توانست به عنوان پژوهنده ارشد کشور مدیریت چندین پروژه مهم نفتی از جمله آزادگان و یادآوران و البرز را در اختیار گیرد؛ ایشان هم چنین رییس انجمن نخبگان وزارت نفت و عضو انجمن مهندسین نفت ایران و کانادا (SPE) را عهده دار بودند تا این که در سال ۱۳۸۴ با تشخیص مردم فهیم و آگاه به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی از شهرستان های قروه و دهگلان و بخش های چهارولی و سریش آباد انتخاب گردید. مهندس سید عماد حسینی پس از راهیابی به مجلس به عنوان عضو کمیسون تخصصی انرژی مشغول به خدمت گردید و پس از مدتی به عنوان مخبر و عضو هیات رئیسه این کمیسیون انتخاب شد ایشان هم چنین رییس مجمع نمایندگان استان کردستان و عضویت در هیات رئیسه گروه دوستی ایران- کره جنوبی و ایران- سنگاپور و نمایندگی مجلس ایران در اجلاس اوپک(OPEC) را در کارنامه خود دارد و هم اکنون به فعالیت ها و تلاش های خویش در سنگر نمایندگی و در عرصه پژوهشی ادامه می دهد.

سوابق شغلی مهندس حسینی:

مدیر فنی واحد فورفورال شرکت نفت پارس.
کارشناس واحدهای تولید کننده مواد شیمیایی ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران.
پژوهنده ارشد مرکز مطالعات مخازن نفت پژوهشگاه صنعت نفت.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه صنعت نفت.
عضو انجمن مهندسین نفت ایران و کانادا (SPE).
عضو انجمن مهندسین شیمی و پتروشیمی ایران.
عضو فعال مشارکت درپروژه های عظیم مطالعه جامع میدانهای مهم نفتی آزادگان یادآوران بی بی حکیمه والبرزدر ایران با همکاری شرکتهای معتبر نفتی خارجی ازجملهStatoil نروژ و Hol اتریش.
عضو مسئول شبیه سازی مخزن و چاه آزمایی(Weltest) میادین یادآوران آزادگان والبرز.
عضو مسئول سناریوهای تولید میادین فوق.
عضو فعال مشارکت در شبیه سازی مخزن و چاه آزمایی(Weltest) میدان نفتی Cold lake کانادا.
مهارت در نرم افزارهای تخصصی نفتی نظیر: Eclipse 100, Eclipse 300 , Weltest 200 Feket, Winprop, CMG, Pan system, Office 2003, Trasim, Prosper, Refract, .Gap, MBAL
نماینده مجلس دوره هفتم و هشتم مردم شریف قروه ، دهگلان،دلبران و چهاردولی.
تسلط به زبان های انگلیسی ,فرانسوی, کردی ,فارسی وآشنایی با زبان های ترکی وعربی.
فارغ ازتوانمندی نامبرده که به حق در جایگاه مناسب خود قرار گرفته است این انتصاب سبب ایجاد خوشحالی در بین مردم منطقه نیز شد به نحوی که سیاسیون و روشنفکران کرد و اهل سنت از این حرکت به گرمی استقبال کردند و این را می توان در پوشش خبری این انتصاب احساس کرد. امید است که این روند ادامه یابد و شایستگان اهل سنت بتوانند در جایگاهی که شایسته ان هستند قرار گیرند و بتوانند سهمی بیش تر در آبادانی کشور داشته باشند.