انواروب: لوران سوریسو، ناشر و سردبیر مجله طنز فرانسوی «شارلی ابدو» اعلام کرد که مجله وی دیگر کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را منتشر نخواهد کرد.   به گزارش شفقنا، سوریسو در گفت‌وگو با روزنامه «واشنگتن پست» مدعی شد: هدف از انتشار این کاریکاتورها دفاع از اصل آزادی بیان بود، نه انتقاد از اسلام. ما و […]

انواروب: لوران سوریسو، ناشر و سردبیر مجله طنز فرانسوی «شارلی ابدو» اعلام کرد که مجله وی دیگر کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را منتشر نخواهد کرد.

 

به گزارش شفقنا، سوریسو در گفت‌وگو با روزنامه «واشنگتن پست» مدعی شد: هدف از انتشار این کاریکاتورها دفاع از اصل آزادی بیان بود، نه انتقاد از اسلام. ما و همتایانمان در این کار به هدف رسیده‌ایم، همه در جهان حق مسلم ما برای رسم و انتشار تصاویر کاریکاتوری را به رسمیت شناخته‌اند! .

پیشتر رونالد لوزیر، یکی از کاریکاتوریست‌هاِی شارلی ابدو که به نام هنری «لوز» مشهور است، اعلام کرده بود که در آینده از رسم چهره پیامبر اسلام خودداری می‌کند.

یادآور می‌شود، در ماه ژانویه امسال در نتیجه حمله مسلحانه به دفتر مجله فرانسوی «شارلی ابدو» در پاریس، 12 نفر از جمله «استفان شاربونیه»، سردبیر این مجله و دو مأمور پلیس کشته شدند. مهاجمان دو برادر32 و 34 ساله به نام‌های سعید و شریف کواشی بودند که دیرتر در شهر دامارتن آن گوئل شناسایی و کشته شدند.

لوران سوریسو جایگزین استفان شاربونیه در سمت سردبیری این مجله شده است.