انواروب: شورشی‌های قبیله بودو به مسلمان‌ها حمله کرده و ۱۱ نفر را که اکثر آنها زن و کودک بودند به قتل رساندند.به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شورشی‌های جدایی‌طلب در منطقه‌ای دورافتاده در شمال شرق کشور هند به سمت روستائیان مسلمان آتش گشوده و 11 نفر که اکثر آنها زن و کودک […]

 

 

 

انواروب: شورشی‌های قبیله بودو به مسلمان‌ها حمله کرده و ۱۱ نفر را که اکثر آنها زن و کودک بودند به قتل رساندند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شورشی‌های جدایی‌طلب در منطقه‌ای دورافتاده در شمال شرق کشور هند به سمت روستائیان مسلمان آتش گشوده و 11 نفر که اکثر آنها زن و کودک بودند را به قتل رساندند.

این خبر را خبرگزاری رویترز از قول پلیس هند اعلام کرده و افزوده شورشی‌ها متعلق به قبیله «بودو» بوده‌اند. اعضای این قبیله معمولاً مسلمانان هند را به ورود مخفیانه به این کشور از طریق مرزهای بنگلادش متهم می‌کنند. آنها می‌گویند مسلمانان قصد دارند سرزمین‌های اجدادی اعضای این قبیله در ایالت «آسام» را غصب کنند.
6 زن و 3 کودک در میان کشته‌شدگان این حمله که به صورت شبانه صورت گرفته هستند. این حمله در شرایطی صورت گرفته که در هند تدابیر امنیتی پیش از برگزاری انتخابات عمومی تشدید شده است.
تنش‌های بین مسلمانان و اعضای قبیله بودو از زمانی که یک نماینده پارلمان هند از مسلمان‌ها به خاطر رأی ندادن به نامزد مورد حمایت آن قبیله انتقاد کرده بود، شدت گرفته است. در سال 2012 خشونت بین مردم بودو و مسلمانان منجر به کشته شدن 100 نفر شده بود.