انوار وب : دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از آغاز پیگیری‌های حقوقی برای مقابله با مجله فرانسوی توهین‌کننده به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) خبر داد. به نقل از پایگاه خبری الوئام،‌ ایاد امین مدنی، با اشاره به اهانت مجله شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر(ص) گفت: تدابیر ویژه‌ای برای شکایت از این […]

انوار وب : دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از آغاز پیگیری‌های حقوقی برای مقابله با مجله فرانسوی توهین‌کننده به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری الوئام،‌ ایاد امین مدنی، با اشاره به اهانت مجله شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر(ص) گفت: تدابیر ویژه‌ای برای شکایت از این مجله اتخاذ و هیئتی حقوقی برای بررسی این مسئله تشکیل شده است.
 
بهمن سال گذشته، مجله فرانسوی شارلی ابدو با هدف توهین به حضرت محمد(ص) و دین اسلام کاریکاتوری را منتشر و آن را به شش زبان ترجمه کرد. این اقدام موج محکومیت مسلمانان را به همراه داشت.
 
سازمان همکاری اسلامی، مرکز اسلامی الازهر مصر، مسلمانان و  علمای‌برجسته جهان اسلام ضمن محکوم کردن این عمل بر لزوم مجازات عاملان آن تأکید کرده بودند.
منبع: ایکنا