انوار وب: مقامات کشور مسیحی‌نشین آنگولا در آفریقا مجوز تخریب مساجد و ممنوعیت فعالیت‌های اسلامی را صادر کردند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی « kabyles»، مقامات کشور آنگولا که 95 درصد جمعیت را مسیحیان و 5 درصد را مسلمانان تشکیل می‌دهند، با بیان این‌که اسلام یک «فرقه» است، قصد دارند تا تمامی فعالیت‌های اسلامی در این کشور را ممنوع و مساجد را تخریب کنند.
چندماه پیش، مسلمانان شهر «لوآندا»، پایتخت آنگولا، به هنگام حضور در مسجد برای اقامه نماز، مشاهده کردند که مناره این مکان عبادی ویران شده است، مقامات امنیتی دلیل تخریب این مناره را نداشتن مجوز ساخت و زشت نشان دادن چهره شهر اعلام کردند!
چند هفته پس از این رویداد، یکی از مقامات دولتی آنگولا اعلام کرد که مسجد شهر لوآندا نیز باید تخریب شود چراکه این مکان، محلی برای تجمع «افراط‌گرایان مسلمان» شده است و بدین ترتیب زمینه برای تخریب همه مساجد در آنگولا و ممنوعیت فعالیت‌های اسلامی فراهم شد.
وزیر فرهنگ آنگولا نیز دیروز، اول آذرماه، طی سخنانی، عنوان کرد: فعالیت‌های اسلامی در کشورمان توسط وزارت دادگستری تایید نشده است و تا اطلاع ثانوی همه مساجد و مراکز اسلامی تعطیل خواهند شد.
نامه‌هایی نیز از طرف وزارت فرهنگ آنگولا به مساجد ارسال و درباره تصمیم دولت برای تعطیلی و تخریب این اماکن عبادی به مقامات مسلمان هشدار داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.