دکتر یوسف قرضاوی از صدور مجوز خود و جمعی از علماء در رابطه با ساخت فیلمی از رسول الله -صلی الله علیه وسلم- که توسط شرکت هالیوود تولید می‌شود خبر داد. بنا به‌ گزارش سایت رسمی دکتر قرضاوی، رئیس اتحاد جهانی علمای مسلمین افزود: مسلمانان ناگزیر باید جهت شناساندن زندگی و رسالت رسول گرامی و […]

دکتر یوسف قرضاوی از صدور مجوز خود و جمعی از علماء در رابطه با ساخت فیلمی از رسول الله -صلی الله علیه وسلم- که توسط شرکت هالیوود تولید می‌شود خبر داد.
بنا به‌ گزارش سایت رسمی دکتر قرضاوی، رئیس اتحاد جهانی علمای مسلمین افزود: مسلمانان ناگزیر باید جهت شناساندن زندگی و رسالت رسول گرامی و صحابه‌ی ایشان به غیر مسلمانان بعد از تکرار اهانت به ایشان و مسلمین کاری را انجام دهند.
از طرفی احمد الهاشمی مدیر مؤسسه‌ی نور قطر به سایت الجزیره گفت: که هزینه‌ی ساخت مجموعه فیلم‌ها از زندگی رسول اکرم و انبیاء -علیهم السلام- بیش از یک ملیارد دولار می‌باشد، وی اشاره کرد که مشتاق است تا این کار بهترین راه برای ارائه‌ی پیام و توضیح اسلام به غیر مسلمانان باشد.
مجموعه‌ی «النور القابضه»، که یکی از تأمین‌کنندگان مالی این فیلم است، قصد خود را برای ساخت این فیلم از سال ۲۰۰۹ اعلام نموده، و مشورتهایی را با استودیوهای تولید و شرکتهای توزیع در آمریکا و انگلیس انجام داده است.
همچنین هاشمی گفت که فیلم به زبان انگلیسی است، و نمایندگانی از مسلمانان مسلط به زبان انگلیسی در آن وجود دارند، زیرا که این کار یک اثر هنری است که همه‌ی  کسانی که‌ به این زبان از مسلمان و غیر مسلمان تسلط دارند، با آن روبرو خواهند شد، که به تعریف اسلام و رسول به شکلی گسترده می‌پردازد.
منبع: اصلاح