انوار وب: مقامات صهیونیستی شهر «بئرشبع» اخیراً یک مسجد تاریخی را به موزه تبدیل کردند، این در حالی است که ۱۰ هزار سکنه مسلمان این شهر هیچ مکانی برای عبادت ندارند. به نقل از پایگاه خبری «imemc»، این موزه در حالی نمایشگاهی از سجاده‌های مسلمانان را به نمایش گذاشته که حتی یک مسلمانی در تیم […]

انوار وب: مقامات صهیونیستی شهر «بئرشبع» اخیراً یک مسجد تاریخی را به موزه تبدیل کردند، این در حالی است که ۱۰ هزار سکنه مسلمان این شهر هیچ مکانی برای عبادت ندارند.

به نقل از پایگاه خبری «imemc»، این موزه در حالی نمایشگاهی از سجاده‌های مسلمانان را به نمایش گذاشته که حتی یک مسلمانی در تیم نظارت فنی این نمایشگاه حضور ندارد.

این اقدام، که علی‌رغم اعتراض  مسلمانان این منطقه برای بازگشایی این مسجد و یا اختصاص مکانی عبادی به مسلمانان، انجام شده، انزجار مردم را برانگیخته است.

مسجد بئرشبع در سال 1906 در دوره حکومت عثمانی از طریق جمع‌آوری کمک از فلسطینیان ساکن نقب ساخته شد.

این مسجد از آن زمان تا سال 1948، که رژیم غاصب صهیونیستی شهر بئرشبع را اشغال کرد، فعال بود اما پس از اخراج حدود 6000 نفر از ساکنان بئرشبع (عمدتاً به غزه) این مسجد به یک بازداشتگاه و دادگاه تبدیل شد.

سپس هزاران مهاجر یهود برای سکونت به این شهر آورده شدند در حالیکه آوارگان فلسطینی ـ بزرگترین جمعیت آوارگان جهان ـ که در چند کیلومتری شهرشان بودند، هرگز حق بازگشت به این شهر را پیدا نکردند.
منبع: ایکنا