انواروب: هیئتی از طالبان افغانستان برای پیگیری مذاکرات صلح این کشور و گفت‌وگو با مقامات پاکستانی به اسلام‌آباد سفر می‌کند. به نقل از رویترز، «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان افغانستان اعلام کرد: هیئتی از اعضای بلندپایه این گروه به رهبری «ملا عبدالغنی برادر» از پایه‌گذاران طالبان برای بحث درباره «موضوعات مهم» با مقامات پاکستانی امروز وارد […]

انواروب: هیئتی از طالبان افغانستان برای پیگیری مذاکرات صلح این کشور و گفت‌وگو با مقامات پاکستانی به اسلام‌آباد سفر می‌کند.

به نقل از رویترز، «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان افغانستان اعلام کرد: هیئتی از اعضای بلندپایه این گروه به رهبری «ملا عبدالغنی برادر» از پایه‌گذاران طالبان برای بحث درباره «موضوعات مهم» با مقامات پاکستانی امروز وارد اسلام‌آباد پایتخت این کشور می‌شوند.
 
پاکستان از زمان تأسیس گروه طالبان در جریان جنگ‌های داخلی دهه ۱۹۹۰ میلادی از آن حمایت کرده است. ایالات متحده و دولت افغانستان سالهاست پاکستان را به حمایت از طالبان به عنوان ابزاری برای جلوگیری از گسترش نفوذ هند در افغانستان متهم می‌کنند.

یکی از مقامات طالبان که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد هیئت طالبان در این سفر، عوامل توقف گفتگوها با آمریکا را به اطلاع مقامات پاکستانی خواهند رساند.
 
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته در پی کشته شدن یک سرباز امریکایی در حمله طالبان در کابل، مذاکرات با این گروه را که گفته می‌شد به مراحل نهایی رسیده بود، متوقف کرد.
منبع: ایکنا