انواروب: علامه شیخ یوسف قرضاوی می گوید: اسلام منحصر به یک رسالت نیست، بلکه دربردارنده چندین رسالت است و این نشأت گرفته از تعدد پیام ها و مضامین و تنوع احکام آن می باشد. رئیس اتحادیه علمای جهان اسلام در صفحه تویتر خود نوشت:   رسالتی که پیامبر (ص) برای انسانیت به ازمغان آورد، تنها […]

انواروب: علامه شیخ یوسف قرضاوی می گوید: اسلام منحصر به یک رسالت نیست، بلکه دربردارنده چندین رسالت است و این نشأت گرفته از تعدد پیام ها و مضامین و تنوع احکام آن می باشد.

رئیس اتحادیه علمای جهان اسلام در صفحه تویتر خود نوشت:

 

رسالتی که پیامبر (ص) برای انسانیت به ازمغان آورد، تنها یک رسالت معنوی و یا روحانی نیست. این پیام همچنین تنها یک رسالت علمی ، دعوی ،  اجتماعی  و یا صرفاً جهادی نیست، بلکه تمام این رسالت ها را در بردارد. از همین رو داعیان این دین، بدین صفت متصف شده اند که داعیان دین آنان اند که (برنامه‌ها و) رسالتهای خدا را (به مردم) می‌رساندند، و از او می‌ترسیدند و از کسی جز خدا نمی‌ترسیدند،  “الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالاتِ اللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلاَّ اللَّهَ”  

از اینرو این دین، تنها یک پیام دربرندارد، بلکه بخاطر تعدد مضامین و تنوع احکام و کامل بودن اصول و مبادی آن، رسالت ها و پیام های مختلفی را ابلاغ می کند. این دین عقیده و شریعت، عبادت و معامله، اخلاق و فرهنگ، دعوت و حکومت و حق و شجاعت را یکجا جمع نموده است.

 

منبع: موقع القرضاوی