انسان موجودی است که از همه‌ی کاینات بیش‌تر نیاز به تعلیم، تربیت، رشد و تکامل اخلاقی دارد، شایسته‌ترین مربیان، پیامبران علیهم الصلاة والسلام هستند و بهترین قانون تربیتی، قرآن است و بالاترین تربیت پذیران، نونهالان‌اند. اگر ابتدای زندگی فرزندان مسلمان از مسجد و قرآن آغاز شود، ان شاء الله به برکت و تربیت این دو […]

انسان موجودی است که از همه‌ی کاینات بیش‌تر نیاز به تعلیم، تربیت، رشد و تکامل اخلاقی دارد، شایسته‌ترین مربیان، پیامبران علیهم الصلاة والسلام هستند و بهترین قانون تربیتی، قرآن است و بالاترین تربیت پذیران، نونهالان‌اند.

اگر ابتدای زندگی فرزندان مسلمان از مسجد و قرآن آغاز شود، ان شاء الله به برکت و تربیت این دو چیز پاک و بسیار ارزشمند، در آینده از بیماری خطرناک اعتیاد، سرقت، قتل و راهزنی نجات می‌یابند و به جای این که شب یخبندان زمستانی را در خرابه‌های بگذرانند، در مسجد به دعا و عبادت می‌پردازند و به جای این که سلاح در دست گیرند و برای یک چیز معمولی شکم کسی را پاره کنند، ان شاء الله شکم گرسنگانی را سیر خواهند کرد و به جای این که مملکت را به آتش و آشوب بکشند، برای مردم موقعیت امنیت و آرامش را فراهم می‌سازند.

آرى درمان فردی که رنج بیماری اعتیاد را به می‌برد، مشکل است، اما پیش‌گیری آن بسیار سهل و آسان است. هم‌چنین علاج یک فلج سخت است، اما پیش‌گیری از آن به مراتب آسان‌تر است.

آمدن فرزند عزیز حداقل تا دو سال به مساجد و یادگیری روخوانی، روان‌خوانی و تجوید قرآن کریم به تعبیری یک نوع واکسن است؛ هزینه واکسن کم، اما نتیجه مثبت‌اش بسیار مؤثر است، به همین منظور می‌طلبد، مراکز علوم قرآنی با عنایت الله تعالى و حمایت عموم مردم، زیر نظر تعدادی عالم دلسوز و فرهنگی خیرخواه و با تجربه و با سابقه شبانه‌روز در حال انجام وظیفه باشند. دانش‌آموزان مرتب و منظم قرآن کریم را یاد گیرند. حضور و غیاب، بازدید، امتحان، مسابقه، جایزه و اردو برای دانش آموزان ترتیب داده شود. دانش‌آموزی که روخوانی قرآن را از استادی توانمند یاد بگیرد، استعداد وی در دانش‌های دانشگاهی افزایش می‌یابد و به امید الله تعالى شانس قبولی را در مراکز عالی علمی و پژوهشی پیدا می‌کند. هم‌چنین این مراکز شعبه حفظ شبانه‌روزی دایر نمایند، دانش‌آموزانی که در مساجد موفق به کسب رتبه می‌شوند، به تشخیص استاد و ولی دانش‌آموز از استعداد بالایی برخوردارند، در این بخش ثبت نام کنند. در ضمن حفظ قرآن کریم، به مدارس دولتی می‌روند و معلمان محترم بعد از نماز عشاء ایشان را در دروس مشکل (ریاضی، علوم، انگلیسی و …) کمک کنند تا نمودار تحصیلی رو به رشد باشد و مورد رضایت اساتید، معلمان و اولیا قرار گیرد و بسیار امید است مورد رضایت الله قرار گیرد. خوراک، اسکان و امکانات رفاهی دیگر به طور رایگان در اختیار عزیزان قرار گیرد و هزینه مراکز علوم قرآنی را مردم دین دوست و دلسوز به عهده گیرند.
* عبدالواحد قلندرزهی
منبع: سنت آنلاین