مصاحبه یک زن از سوریه با  کانال ماهواره “الدنیا” وابسته به حکومت سوریه از نیرنگ نظام سوریه پرده برداشت که مردم را وادار می کردند در صفحه تلویزیون ظاهر شوند و با ایراد سخنان غیر واقعی افکار عمومی را منحرف سازند.کانال ماهواره ای سوریه ای بنام “الدنیا” مصاحبه ای را با یک زن در ادلب […]

مصاحبه یک زن از سوریه با  کانال ماهواره “الدنیا” وابسته به حکومت سوریه از نیرنگ نظام سوریه پرده برداشت که مردم را وادار می کردند در صفحه تلویزیون ظاهر شوند و با ایراد سخنان غیر واقعی افکار عمومی را منحرف سازند.
کانال ماهواره ای سوریه ای بنام “الدنیا” مصاحبه ای را با یک زن در ادلب پخش نمود که در آن تاکید داشت که بحران در سوریه پایان یافته است و صحنه های خونینی که در برخی از کاناهای ماهواره ای ضد سوریه پخش می شود دروغ محض است و اصلا صحت ندارد و تاکید می کرد که مردم با آرامش زیر سایه رئیس جمهور خود زندگی می کنند…
غافل از اینکه یک اشتباه(رسانه ای) از حالت فشاری که آن زن در حین مصاحبه تحت آن قرار داشت، پرده برداشت؛ چرا که روی شیشه عینک خانم مصاحبه کننده تصویر لباس شخصی ها و افراد نظامی سوریه منعکس شده بود که اطراف ماشین وی حلقه  زده بودند و بدین ترتیب حقه هایی را که حکومت سوریه  در کانال های رسمی اش برای فریب مردم بکار می گرفت را برملا ساخت.
این مصاحبه با عکس العمل سریع شبکه های تلویزیونی مخالف سوریه و  صفحات فیس بوک آن ها مواجه شد. گروهی از مخالفین نظام اسد با ایجاد صفحات فیس بوک درخواست بستن فوری کانال “الدنیا” را نمودند که با حیله و نیرنگ سعی در گمراه نمودن افکار عمومی دارد. در حالی که وضعیت سوریه روزانه از اعمال خشونت  آمیز، قتل و کشتار افراد بی گناه رنج می برد.
منبع: بخش عربی پایگاه اطلاع رسانی اصلاح به نقل از الوفاق – 1433/05/26