انوار وب: محاصره ظالمانه غزه توسط رژیم صهیونیستی و خلف وعده برخی از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین در تحویل سوخت بدون مالیات به غزه، این منطقه را به بزرگترین زندان رو باز جهان تبدیل کرده است .به گزارش خبرگزاری تقریب، مسئولان غزه اعلام کردند: این منطقه ساحلی، به دلیل محاصره اسرائیل با کمبود سوخت و […]

انوار وب: محاصره ظالمانه غزه توسط رژیم صهیونیستی و خلف وعده برخی از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین در تحویل سوخت بدون مالیات به غزه، این منطقه را به بزرگترین زندان رو باز جهان تبدیل کرده است .
به گزارش خبرگزاری تقریب، مسئولان غزه اعلام کردند: این منطقه ساحلی، به دلیل محاصره اسرائیل با کمبود سوخت و برق مواجه شده است، از سوی دیگر به دلیل تخریب تونل‌ها توسط اسرائیل که برای حمل سوخت به داخل این منطقه استفاده می‌شد و به دلیل کمبود سوخت، ژنراتورهای تنها نیروگاه تولید برق در نوار غزه نیز از کار افتاده است.
“احمد ابوعمریان” مدیر مرکز اطلاعات انرژی گفت: بحران برق از زمان محاصره اسرائیل همواره وجود داشته است، مشکل اصلی این است که ما قادر نیستیم راه‌هایی برای ارائه سوخت نیروگاهی پیدا کنیم که با ۷۵ درصد کمبود سوخت مواجه است، این مساله بر همه مراحل زندگی در غزه تاثیر گذاشته است.
“فتحی الشیخ خلیل” معاون رئیس سازمان انرژی، هفته گذشته گفته بود: مقامات فلسطینی متعهد شده بودند که بدون مالیات سوخت به غزه تحویل دهند که بر اساس این تعهد حماس روزانه می‌توانست ۴۰۰ هزار لیتر سوخت وارد کند، اما تشکیلات خودگردان پیشنهاد معافیت مالیاتی اش را لغو کرد و همین مسئله مقامات حماس را برای پرداخت هزینه سوخت با مشکل مواجه کرده است.
“جمال الدردساوی” از شرکت توزیع برق غزه می گوید: ما در منطقه محاصره شده غزه از بحران سوخت رنج می‌بریم. در حال حاضر بحران سوخت بدتر شده است و مقامات فلسطینی در کرانه باختری نیز پیشنهاد معافیت مالیاتی را لغو کرده‌اند.
نیروگاه غزه یک سوم نیازهای برق منطقه را برآورده می‌کند، با این حال، به دلیل کمبود شدید سوخت، قطع برق از روز جمعه در برخی اوقات تا دوازده ساعت طول می‌کشد، این وضع تاثیر بسیار بدی روی اوضاع اقتصادی و انسانی این منظقه فقیر داشته است و نوار غزه را به بزرگترین زندان رو باز جهان تبدیل کرده است.
لازم به ذکر است، غزه از ژوئن سال ۲۰۰۷ از زمین و هوا و دریا از طرف اسرائیل محاصره شده است.