انواروب| جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی خواستار دفاع از مسجد‌الاقصی در برابر موارد نقض اسرائیل شدند.   جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» و جنبش جهاد اسلامی طی بیانیه‌ای به مناسبت پنجاه و سومین سالگرد به آتش کشیدن مسجد الاقصی فراخوان دادند تا در برابر موارد نقض اسرائیل از مسجد‌الاقصی حفاظت شود.   در بیانیه حماس […]

انواروب| جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی خواستار دفاع از مسجد‌الاقصی در برابر موارد نقض اسرائیل شدند.

 

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» و جنبش جهاد اسلامی طی بیانیه‌ای به مناسبت پنجاه و سومین سالگرد به آتش کشیدن مسجد الاقصی فراخوان دادند تا در برابر موارد نقض اسرائیل از مسجد‌الاقصی حفاظت شود.

 

در بیانیه حماس آمده است: هنگامی که مسجد الا‌قصی در سال 1969 به آتش کشیده شد، جهان اسلام و جهان عرب که برای کمک گرد هم آمدند، امروز باید مسئولیت تاریخی خود را برای محافظت از آن در برابر خطرات یهودیت بر عهده بگیرند.

 

در این بیانیه با اشاره به اینکه قدس و مسجدالاقصی در مرکز مبارزه با اسرائیل قرار دارند و عامل وحدت امت اسلامی هستند، تاکید شد: اسرائیل حتی در یک وجب مسجد هم سلطه و مشروعیت ندارد.

 

در بیانیه جهاد اسلامی خاطرنشان شد که قدس جوهره مبارزه با اسرائیل است و بازپس گیری آن وظیفه هر عرب و مسلمان است.

 

مسجد الاقصی در 21 اوت 1969 توسط دنیس مایکل یوهان، یک یهودی تندرو استرالیایی به آتش کشیده شد که طی آن، منبر صلاح الدین و جامع مسجد القبله که مصلای مرکزی بزرگ در این مکان مقدس بود، سوخت./ آناتولی

  • منبع خبر: آناتولی