انواروب: فلسطین در سال میلادی  که گذشت، شاهد حوادث و رخدادهای مهمی بود. انتفاضه قدس در سال 2016 نیز به قوت خود ادامه داشت و در این سال نیز 119 فلسطینی به شهادت رسیده و 17 شهرک نشین و نظامی اسرائیلی هم در عملیات های مقاومتی فلسطینیان به هلاکت رسیدند. با شهادت این 119 فلسطینی، […]

انواروب: فلسطین در سال میلادی  که گذشت، شاهد حوادث و رخدادهای مهمی بود. انتفاضه قدس در سال 2016 نیز به قوت خود ادامه داشت

و در این سال نیز 119 فلسطینی به شهادت رسیده و 17 شهرک نشین و نظامی اسرائیلی هم در عملیات های مقاومتی فلسطینیان به هلاکت رسیدند.

با شهادت این 119 فلسطینی، شمار شهدای انتفاضه قدس تا پایان سال 2016 به 271 نفر رسید. همچنین هزاران نفر هم در این مدت به ضرب گلوله صهیونیست ها زخمی شدند.

عملیات های مقاومتی فلسطینیان نیز سال گذشته همچنان ادامه داشت و طی آن 17 نظامی و شهرک نشین صهیونیست زخمی شدند. در مجموع در سال گذشته 4758 عملیات مقاومتی در سرتاسر اراضی اشغالی به وقوع پیوست.

دشمن صهیونیستی به منظور تحت فشار قرار دادن فلسطینیان و به گمان باطل خود مهار انتفاضه و عملیات های مقاومتی، اقدام به تخریب خانه های 28 نفر از خانواده های مجریان این عملیات ها کرد.

صهیونیست ها در کل 1104 خانه و تاسیسات متعلق به فلسطینیان را در سالی که گذشت تخریب کردند.

تعرض صهیونیست ها به اماکن مقدس فلسطینیان در سال 2016 نیز همچنان ادامه داشت و در این سال، 17602 شهرک نشین تندرو یهودی اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کردند.

دشمن صهیونیستی در ادامه سیاست های نژاد پرستانه خود و سلب آزادی عبادت در فلسطین، 550 مرتبه جلوی پخش اذان از حرم حضرت ابراهیم (ع) در شهر الخلیل را گرفت.

نظامیان رژیم صهیونیستی سیاست بازداشت فلسطینیان را نیز همچنان ادامه داده و در سال گذشته هزاران شهروند فلسطینی را بازداشت کردند که بسیاری از این افراد هنوز هم در حبس به سر می برند و عده ای نیز آزاد شده اند و هم اکنون حدود 7000 اسیر فلسطینی در زندان های این رژیم در شرایطی سخت و دشوار به حبس کشیده شده اند.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین