ببرقة ، منطقه ی شرقی لیبی کنگره ای منطقه ای تشکیل داده و استقلال خود از طرابلس را اعلام کرده است. آسوشیتدپرس نوشت: برقة(سیره ناسیا) ، منطقه ی شرقی لیبی کنگره ای منطقه ای تشکیل داده و استقلال خود از طرابلس را اعلام کرده است. به گزارش انواروب، هزاران نفر از رهبران قبایل و فرماندهان […]

ببرقة ، منطقه ی شرقی لیبی کنگره ای منطقه ای تشکیل داده و استقلال خود از طرابلس را اعلام کرده است.

آسوشیتدپرس نوشت: برقة(سیره ناسیا) ، منطقه ی شرقی لیبی کنگره ای منطقه ای تشکیل داده و استقلال خود از طرابلس را اعلام کرده است.

به گزارش انواروب، هزاران نفر از رهبران قبایل و فرماندهان شبه نظامیان در این اجلاس شرکت کردند. در این کنگره اعلام شد که برقه به مدت چندین دهه توسط قذافی به حاشیه رانده شد.  هم اکنون منطقه نفتی برقه  که شهر سرت تا مرز مصر را شامل می شود سرنوشت خود را در دست گرفته است.

شورای انتقالی لیبی که شورش ها علیه قذافی را در بنغازی آغاز کرد، پس از سقوط قذافی به  تریپولی رفته و مکررا با استقلال منطقه شرقی لیبی مخالفت کرده است.

آنها می گویند که تبدیل لیبی به یک کشور فدرال منجر به از هم پاشیدگی کشور می شود.

یکی از عوامل طرح استقلال برقه “ابوبکر بریه” نام دارد که می گوید: سیستم فدرال منجر به فروپاشی نمی شود . نمونه ی این نوع نظام، امریکا و المان است.

وی می افزاید: آیا سوئیس و امریکا و المان از هم پاشیده شده اند؟ ما امیدواریم که انها ما را مجبور به اغاز جنگی جدید و خونریزی های بیشتر نکنند.

منبع: انتخاب