انواروب: بر اساس قانون جدید حمایت از مسلمانان در نیویورک، نیروهای پلیس آمریکا اجازه هیچ گونه اقدام تبعیض آمیز ضد مسلمانان و برخورد نامناسب با آنها را ندارند . به نقل از الیوم السابع،  به موجب این قانون جدید، نیروهای پلیس شهر نیویورک اجازه اجرای حملات تبعیض‌گرایانه علیه مسلمانان را نخواهند داشت. پلیس نیویورک پس […]

انواروب: بر اساس قانون جدید حمایت از مسلمانان در نیویورک، نیروهای پلیس آمریکا اجازه هیچ گونه اقدام تبعیض آمیز ضد مسلمانان و برخورد نامناسب با آنها را ندارند .

به نقل از الیوم السابع،  به موجب این قانون جدید، نیروهای پلیس شهر نیویورک اجازه اجرای حملات تبعیض‌گرایانه علیه مسلمانان را نخواهند داشت.

پلیس نیویورک پس از شکایتی که پلیس را به هدف قرار دادن غیرقانونی مسلمانان متهم کرده است، با قانون جدید حمایت از مسلمانان موافقت کرده است.

«آرتور ایزنبرگ» مدیر اتحادیه آزادی های شهروندی نیویورک در بیانیه ای گفت: این قانون حمایتی آزادی های دینی و سیاسی بیشتری را به مسلمانان خواهد داد.

مسلمانان و سازمان های اسلامی در سال 2013 میلادی شکایت قضایی ضد مقامات شهر نیویورک به دادگاه فدرال ارایه دادند که پلیس مسلمانان را هدف قرار می دهد.

«چارلز هیت» قاضی دادگاه منهتن، گفت: اگر چه هنوز شمار اندکی از نیروهای پلیس به این قانون متعهد نیستند، بر اساس این قانون، بر چگونگی برخورد نیروهای پلیس با فعالیت های سیاسی-دینی مسلمانان نظارت می شود.

اتحادیه آزادی های شهروندی در نیویورک گزارش داد که براساس این قانون جدید هر زمان این قانون نقض شود، می توان به دادگاه آن را ابلاغ کرد.

پلیس نیویورک در پی حملات 11 سپتامبر 2001 میلادی برنامه کنترلی و نظارتی شدیدی را دنبال و به جاسوسی در مناطق مسلمان نشین و سازمان ها و مراکز اسلامی اقدام می کرد که مورد انتقاد شدید شهروندان قرار گرفت.
منبع: شبستان