انواروب: قدیمی‌ترین مسجد که حدود ۹۰ سال پیش در آمریکای جنوبی ساخته شده در شهر «سائولوپولو» برزیل واقع است. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اسلام آن‌لاین، ایده بنای مسجد برزیل سال ۱۹۴۱ از طرف «انجمن خیریه اسلامی» این کشور ارائه شد و در سال ۱۹۶۰ م با حضور نماینده انجمن اسلامی، سفرای کشورهای عربی و […]

انواروب: قدیمی‌ترین مسجد که حدود ۹۰ سال پیش در آمریکای جنوبی ساخته شده در شهر «سائولوپولو» برزیل واقع است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اسلام آن‌لاین، ایده بنای مسجد برزیل سال ۱۹۴۱ از طرف «انجمن خیریه اسلامی» این کشور ارائه شد و در سال ۱۹۶۰ م با حضور نماینده انجمن اسلامی، سفرای کشورهای عربی و اسلامی، شهردار و مقامات شهر سائولوپولو و روحانیون مسیحی به‌صورت رسمی افتتاح شد.

این مسجد نقش علمی، فرهنگی و اجتماعی مهمی برای جامعه مسلمان و برزیلی ایفا می‌کند و علاوه بر برپایی نماز جماعت، دروس ثابتی روزهای سه‌شنبه و جمعه پس از نماز عشاء توسط عبدالحمید متولی، امام جماعت مسجد ارائه می‌شود.
 همچنین این مسجد دوره‌های آموزش زبان عربی، فرهنگ اسلامی، زبان پرتغالی و انگلیسی را برای برزیلی‌ها و فرزندان جامعه مسلمان این کشور برگزار می‌کند.

این مسجد، در زمینه اجتماعی نیز طی سال‌های اخیر فعالیت‌هایی از قبیل توزیع ۱۲ هزار سبد غذایی، توزیع ۵ هزار پتو در بحران سرما، پرداخت اجاره‌بهای ۴۰ منزل خانواده‌های مسلمان فقیر و ارائه خدمات قانونی به پناهندگان را انجام داده است.
بر اساس این گزارش، مسجد قدیمی برزیل فعالیت‌هایی از قبیل چاپ و توزیع هزاران نسخه از ترجمه قرآن کریم جهت استفاده مسلمانان برزیلی‌ نیز ارائه داده است.

لازم به ذکر است که صفحه «مسجد برزیل» در شبکه اجتماعی فیس‌بوک، نسبت به دیگر مراکز اسلامی و دینی، بینندگان و دنبال‌کنندگان بیشتری دارد و آمار بازدید آن زیاد است.
منبع: ایکنا