به گزارش انوار وب به نقل از سنت آنلاین، ماموستا محمدامین  سلسی از ماموستاهای جوان منطقه ی مریوان که چند سالی در روستای خاو مریوان مشغول امامت و وعظ بود، شامگاه یک‌شنبه (۲۴ آذر ماه ۱۳۹۲) در منزل خود بر اثر گازگرفتگی جان به جان آفرین تسلیم گفت.تشییع جنازه‌ی این عالم جوان […]

 

 

 

به گزارش انوار وب به نقل از سنت آنلاین، ماموستا محمدامین  سلسی از ماموستاهای جوان منطقه ی مریوان که چند سالی در روستای خاو مریوان مشغول امامت و وعظ بود، شامگاه یک‌شنبه (۲۴ آذر ماه ۱۳۹۲) در منزل خود بر اثر گازگرفتگی جان به جان آفرین تسلیم گفت.
تشییع جنازه‌ی این عالم جوان روز دو شنبه با حضور کثیری از علما و طلاب مریوان و مردم عالم پرور منطقه مریوان و دیگر شهرهای کردستان در زادگاهش (روستای سلسی) برگزار گردید.
ماموستا محمدامین سلسی تحصیلات دینی خویش را در مریوان و هورامان در محضر اساتیدی هم‌چون ماموستا احمد رستمی موسس مدرسه ی علوم دینی امام شافعی دگاشیخان و ماموستا سید علی ژیواری پی گرفت و  از محضر ماموستا ژیواری در مسجد بهاران مجاز به تدریس و افتا شد. پس از دانش‌آموختگی با نیت خدایی و به قصد خدمت، به یکی از مرزی ترین روستاهای مریوان رفته بود و مدت سه سال بود در روستای خاو از توابع مریوان مشغول امامت جمعه و جماعت آن روستا بود و در کنار آن به فعالیت‌های دینی می‌پرداخت.
حوزه علمیه انوارالعلوم درگذشت این عالم جوان را به خانواده، بستگان، شاگردان، مردم عزیز خطه کردستان و عموم اهل سنت ایران تسلیت گفته، از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان اجر جمیل و صبر جزیل مسئلت می نماید.‏